Чому скандинавська ходьба – це те, що треба спробувати? Або 10 причин займатися скандинавською ходьбою
Заняття скандинавською ходьбою прийшли до нас близько п’яти років тому, і навколо них одразу виникло чимало розмов. Перехожі із здивуванням та гумором обговорювали ходоків із дивними для них ціпками. На Заході ця активність поширилася 50 років тому, а за кілька років полюбилася всім. Скандинавська ходьба стала буденною справою, людей з ціпками можна побачити на вулицях, у магазинах, на курортах. Надали цьому виду спорту професійні лижники, яким потрібно було підтримувати форму цілий рік.
Скандинавська ходьба зараз – спортивний тренд, адже вона дозволяє тренуватися людям майже будь-якого віку та фізичні можливості. Проводяться фестивалі, скандинавська ходьба включається до шкільних занять культурою та програми розвитку спорту.
Чим же Nordic walking сподобалася мільйонам людей і особисто мені? Причин для цього чимало, про них і розповім нижче. Сподіваюся, після цього ви захочете відчути усі переваги скандинавської ходьби особисто!
1. Ходьба – відмінний спосіб бути у формі
Для більшості видів спорту існує маса обмежень: вік, зайва вага, травми, слабке здоров’я загалом. Тому, деякі з тих, хто хотів би зайнятися спортом, забули про це думати. Однак скандинавська ходьба здатна стати провідником у світ спорту для багатьох, хто давно хотів розпочати активний спосіб життя, але не міг. Протипоказань для заняття нею у рази, десятки разів менше, ніж більшість інших видів спорту.
2. Nordic Walking – дієвий метод реабілітації
Цей вид спорту полегшує рух тим, кому складно ходити через проблеми зі здоров’ям: грижа, артрит, хворі суглоби, перенесені операції, діабет, інсульт, хвороби серця, зокрема інфаркт – все це може стати показанням до початку занять ходьба. Допомагає вона і за нервових розладів. Вже проведено чимало досліджень про користь скандинавської ходьби, багато з них знаходяться у відкритих джерелах. Дієвий вплив на опорно-руховий апарат здійснюється за рахунок того, що навантаження перетікає з ніг на верхній плечовий пояс, зміцнюються м’язи рук і спинний корсет, на колінні суглоби перестає виявлятися надмірний тиск, збільшується витривалість організму. Кровообіг стає кращим, що надає позитивне вплив на мозкову діяльність. Не забувайте, що при серйозних проблемах зі здоров’ям потрібна консультація лікаря.
Проте, все частіше в ряді ходоків перебувають саме через призначення лікаря.
Велика підмога у схудненні
При скандинавській ходьбі в тілі працює м’язів більше, ніж при бігу та їзді на велосипеді – до 90%! За годину занять ви спалите калорій у 1,5 рази більше, ніж при бігу підтюпцем. При цьому розподіл навантаження відбувається рівномірно. Якщо, на додаток до занять, помірно і правильно харчуватися, помітні результати не забаряться. Пацієнтам з дуже великою масою тіла дієтологи рекомендують скандинавську ходьбу як із доступних видів навантаження. Уважно поставтеся до допустимого навантаження на початку занять.
4. Економічний вид фітнесу
Для скандинавської ходьби вам не знадобиться нічого, крім спеціальних палиць, і сьогодні пропозиція на них дуже різноманітна. Багато товару від китайських виробників, який користується великим попитом через низьку вартість, але експерти купувати їх не рекомендують. Не варто тут економити, тому що скупий платить двічі: китайські палиці швидко і часто ламаються, не мають комплекту насадок і таких необхідних під час занять темляків.
5. Збільшується час перебування на свіжому повітрі
Цілющій вплив прогулянок відомий усім нам з дитинства. Один за найефективніших способів отримання дуже потрібного організму вітаміну D – свіже повітря та сонце. Однак, люди, особливо жителі великих міст, так загрузають у рутині, що зовсім забувають про це. Ми переміщаємося маршрутом “робота-дім”, погода не завжди хороша – бажання гуляти пропадає і, як наслідок, ми не одержуємо свою норму свіжого повітря. Однак, з паличками час просто біжить, кисень надходить у кров, а від нього і навантаження, підіймається рівень ендорфінів. Просто спробуйте один раз позайматися спортом на свіжому повітрі, а не в залі, і ви більше не захочете повертатися туди.
6. Скандинавська ходьба – дуже соціальний вид спорту
Одне із заперечень до занять спортом – нудьга, монотонність. Однак, скандинавська ходьба
розбавить ваше життя не лише фізичною активністю, а й новими знайомствами. Нерідко групові заняття
супроводжуються розминками, для учасників організовуються заходи, екскурсії, поїздки на змагання. Люди, які займаються скандинавською ходою, активніші, веселіші, бадьоріші після того, як почали заняття
цим різновидом спорту.
7. Нескладна техніка
Запорука ефекту від будь-якої вправи – правильна техніка. Так і в скандинавській ходьбі – перш за все, потрібно навчитися ходити правильно. Існує кілька способів освоєння техніки ходьби. Перший і найкращий – заняття з інструктором. Зараз, у багатьох містах, знайти професіонала, який продемонструє правильну
техніку, проконтролює вашу, допоможе і підкаже, зовсім не уявляє труднощів. Декілька занять достатньо, щоб почати тренуватись самостійно. Якщо можливості знайти тренера немає, то на допомогу прийдуть відео-уроки на YouTube та спеціальна література.
8. Погода – не завада!
Скандинавська ходьба – спорт для будь-якої пори року. Потрібний лише одяг по сезону, що дозволяє комфортно рухатися. Просто беріть палиці в руки, виходьте з дому – ось, ви вже й займаєтесь!
9. Одні палички – тренажер для всієї родини
Такий вид спорту підійде людині практично в будь-якому віці. І діткам також! Ви можете придбати
складні палиці і стежити, як вони ростуть разом з чадом, а, також, при необхідності налаштовувати їх під себе. Хорошим варіантом будуть компактні карбонові палиці або складні алюмінієві.
10. Практично повна відсутність протипоказань
Скандинавська ходьба – це спорт для всіх. Навіть для літніх людей, які мають проблеми зі здоров’ям,
пацієнтів, що відновлюються після лікування. Головне: не забувайте слухати організм і дотримуйтесь техніки. Також, якщо є якісь сумніви, варто передусім поговорити з лікарем.
Фото: мережа