
Фото: НП
Журналісти телеканалу “Прилуки” промоніторили останні ціни (станом на 23 жовтня 2022 – прим. ред.)на основні продукти харчування в магазинах та на ринках. Як виявилося, ціни на харчі кусаються. А походи за продуктами стають все більш витратними. На ті пенсії, що існують, якісно харчуватися взагалі не можливо, резюмують пенсіонери. Яйця та молочні продукти деяким з них взагалі не по кишені.
За даними Державної служби статистики, на кінець серпня 2022 року продуктова інфляції у країні склала 25%. На сьогодні ситуація фактично не змінилася. Цінова політика варіюється. Щось дорожчає – щось дешевшає. Відділ економіки міськради Прилук інвентаризує вартість продуктів першої необхідності в магазинах та на ринках. На контролі – двадцять дев’ять найменувань.
Подешевшало
Як зазначив заступник міського голови Прилук Олександр Сивенко, у магазинах із двадцяти дев’яти продуктів харчування, ціни на які інвентаризувалися, за десятьом найменуваннями ціни знизилися. Так, вермішель здешевшала на чотири гривні за один кілограм, манка – на одну гривню. Майже на 30% здешевшала крупа гречана, середня ціна якої складає наразі 82, 5 грн. На городину ціна впала й у магазинах, і на ринках майже вдвічі. Здешевшала картопля майже на 5,5 грн за кіло, капуста білокачанна – на 19 грн, морква – на 12 грн, буряк – на 7 грн, цибуля ріпчаста – на 2,5 грн та яблука майже на дев’ять гривень за кілограм.
Здорожчало
На деякі контрольовані продукти, а їх 19, ціни навпаки підвищилися. На одну гривню зросли в ціні хлібобулочні вироби. Крупа ячна подорожчала на 50 копійок, рис – на п’ять гривень, олія – на 3,5 грн, на одну гривню п’ятдесят копійок – цукор. Суттєво здорожчали цитрусові та банани. Апельсини здорожчали у два з половиною рази. Лимони додали в ціні майже у два рази. Ціна на банани також зросла вдвічі.
“Дуже здорожчали яйця – майже у 2, 2 рази! Середня ціна, за даними моніторингу у торгових мережах Прилук, складає 66, 75 гривень за десяток. Якщо в магазинах ціна на борошно майже не змінилася, то на ринку вона зросла майже на 25%. Середня ціна на борошно на ринках Прилук становить 24 гривни. Здорожчав цукор на одну гривню. Здорожчали й домашні вироби на ринках з урахуванням продуктів домашнього виробництва. Виросли в ціні ковбасні вироби. Як у роздрібній торгівлі, так і на ринку підвищення – на 22%, або ж у грошовому еквіваленті від 20 до 40 гривень за кілограм”, – озвучує висновки моніторингу Олександр Силенко.
Фіксована ціна
На борошно, пшоно, сіль (середня ціна на неї у межах 37 гривень) за останні 2 місяці ціна не змінилася.
З місця подій
На ринку продавчиня Оксана запевняє, що основна кількість товару лишилася за цінами торішнього рівня. Акцентує, що здешевшала гречка. Пшенична крупа вартує десять гривень, “ячку” продають за 19, за горох просять 23, за манку – 21, за макарони – 27-30 гривень за кілограм, за сіль – від 19 до 28 гривень у залежності від якості продукту.
Додали в ціні й молочні продукти. За трилітрову банку молока на ринку просять від 70 до 90 гривень. Кілограм сиру коштує від 80 до 100 гривень. Півлітрова банка сметани – 80-100 гривень, вершків -80-100.
На 22 гривні, у порівнянні із серпнем, здорожчали й вироби ковбасні. Суттєво додала в ціні і свинина.
Один кілограм сала вартує від до 100 до 250 грн. За м’ясо покупці сплачують від 160-ти до 200 . Тоді ж як у магазинах вартість на ці продукти суттєво не відрізняється.
Рекордсменом продуктів, що подорожчали, є яйця курячі. На цінниках цифри різні – від 58 до 83 гривень за десяток. Виходячи з вартості, їх несуть золоті кури, говорять покупці.
Загалом ціни на продукти як у магазинах, так і на ринках – ідентичні. Щось можна придбати дорожче, щось – дешевше.
Контроль за цінами здійснює Держпродспоживслужба Чернігівської області. Порушень щодо штучного підняття цін щодо продуктів харчування – не виявлено.
Довідково
- Користь яєць полягає в тому, що крім незамінного джерела енергії, вони є джерелом вітамінів, мінералів і амінокислот, при мінімальній кількості жирів і вуглеводів. Користь яєць і в тому, що вони сприятливо впливають на всі системи організму людини: від нервової до серцево-судинної.
- Молочні продукти є життєво важливим елементом харчування в раціоні кожної людини. Вони містять значну кількість білка, а також такі поживні речовини як калій, залізо, вітаміни A, B, C, D. По суті – це будівельні матеріали для всіх органів і систем організму людини.
Фото: НП
Кращий подарунок для жінок не квіти, а пакунок яєць🤔😂