Зайва вага може бути джерелом різних захворювань й є наслідком неправильного харчування і браку фізичних навантажень. Однак це не вирок і не привід впадати у відчай – позбутися від зайвих кілограмів цілком реально.
З чого почати схуднення
При прийнятті рішення про схуднення необхідно розуміти, як правильно це робити, особливо при наявності великої ваги. Не потрібно думати, що достатньо лише пристосуватися до правильного харчування і займатися спортом. При схудненні дуже важливий психологічний настрій, мотивація людини, а також правильно поставлені цілі.
Робота над фігурою мрії не полягає у виснажливих тренуваннях і мукою організму повною відмовою від їжі. Домагаючись ідеальних параметрів, слід розуміти, що це довга й наполеглива робота, що несе за собою перебудову ритму життя.
При правильному підході скидання ваги повиненне бути поступовим. Втрата 3 – 5 кг (індивідуально, залежить від початкової ваги) за місяць цілком реальна й не несе за собою шкоди здоров’ю.
Важливі фактори схуднення
1. Не можна голодувати. Більшість людей думають, що відмовившись від їжі, їхня вага почне йти швидше, але це зовсім не так. Так, вага може піти, проте це лише вода, яка незабаром повернеться. Слід зменшити споживання швидкоїжі, солодощів, борошняних виробів і смаженого. Варто наголосити на правильному харчуванні.
2. Вживати більше овочів і зелені. У них міститься велика кількість клітковини, яка дозволяє поліпшити роботу кишківника. До того ж, овочі та зелень – це продукти з негативною калорійністю, при їхньому споживанні організм витрачає більше калорій на їх перетравлення.
3. Спланувати режим дня. При схудненні дуже важливим є сон, він повинен становити 7 – 9 годин. Слід заздалегідь продумувати всі прийняття їжі, бо харчування на швидку руку не є правильним. Якщо продумувати раціон на день заздалегідь, то можна уникнути споживання випадкових продуктів і зайвих калорій.
4. Зробити тренування веселими. Фізична активність повинна приносити задоволення, тільки тоді від неї буде пуття. Не потрібно виснажувати себе довгими та болісними тренуваннями, набагато корисніше займатися спортом, коли цього дійсно хочеться. Можна включити улюблену музику або займатися в компанії приємних вам людей.
Якщо немає можливості відвідувати спортзал, а вдома немає відповідних тренажерів, то комплекс вправ у стіни може бути дуже корисним.
Цей комплекс не займає багато часу і не вимагає використання спортивних снарядів.
Тренування вдома біля стіни:
1. Присід біля стіни на 60 секунд. Ця вправа дозволяє не тільки опрацювати м’язові групи нижньої частини тіла, але й поліпшити поставу. Для виконання необхідно щільно притиснутися спиною до стіни, ноги встановити на ширині плеч. Повільно присідайте до тих пір, поки стегна не стануть паралельні підлозі. Після 1 хвилини виконання вправи потрібно встати й розслабити м’язи.
2. Вправа “двірники”. Досить просте, втім ефективне у плані опрацювання м’язів преса. Підтягніть стегна до тіла, а ноги закиньте на стіну. Дві ноги повільно опустіть вправо приблизно на 35 – 45 градусів, потім поверніть у початкове положення та опустіть у ліву сторону. Досить 30 повторів.
3. Місток біля стіни. Здійснюється вправа шляхом напруження м’язів преса, сідниць і ніг. Необхідно лягти на спину, руки широко розставити, упершись долонями в підлогу. Ноги потрібно закинути на стіну, щільно упертися п’ятами. Потім підняти на максимальну висоту стегна, переносячи вагу тіла на лопатки та затриматися в такій позі на 1 секунду. При виконанні вправу стежте за диханням: при піднятті стегон – видих, при опусканні – вдих. Достатньо 15 виконань.
Візьміть на замітку ці вправи – і незабаром ви побачите помітний результат в опрацюванні м’язів.
Фото – мережа