Бездріжджовий хліб – модне віяння сучасності. Вважається, що він корисніший, бо в ньому немає дріжджів. Насправді ж їх в ньому стільки ж, скільки в будь-якому дріжджовому батоні. Виходить, бездріжджового хліба просто не існує?! Відповідь на це дають технологи hleb. ks. ua
Виявляється, дріжджовий хліб вперше з’явився у древніх єгиптян ще в XVII ст. до н.е. І готувався він, як не дивно, на заквасці. Процес заквашування у хлібному виробництві тривав аж до XIX століття, поки їм не зацікавилися вчені. Вивчивши хлібну закваску під мікроскопом, вони виявили мікроорганізми, що змушують тісто підніматися. І з тих пір для прискорення процесу ферментації люди почали їх культивувати.
Прихильники правильного і здорового харчування акцентують увагу на тому, що дріжджі шкідливі. Але насправді вираз “бездріжджовий хліб” не зовсім відображає склад такого хліба, а скоріше пояснює технологію приготування тіста. І бездріжджовий хліб і промисловий має в своєму складі дріжджі. Просто в першому випадку вони отримані із закваски, у другому – шляхом штучної культивації. Використання промислових або «диких» мікроорганізмів на корисність виробу ніяк не впливають, тим більше наукою доведено, що всі вони, незалежно від походження, гинуть при температурі 60 ° С. При випічці хліба температура в печі – більше 200 ° С, у центрі м’якушки – 95-98 ° С .
Отже, чим же насправді відрізняється бездріжджовий хліб від дріжджового? Лише тим, що містить дикі, а не штучно культивовані дріжджі.
Закваска й є продукт бродіння. Як не хитруй, а продукт з підсмаженою скоринкою і пористим м’якушем без дріжджів ніяк не спечеш. Якщо м’якиш розпушений і має пори, такий хліб точно приготовлений на дріжджах – пресованих, рідких або у складі закваски.
Мало хто замислюється, наскільки корисні дріжджі. Вони містять велику кількість вітамінів групи В (В1, В2, В3 або РР, В5, В6, В8, В9, В12), мінеральних речовин, вкрай необхідних організму людини (залізо, цинк, кальцій, магній), а також клітковину і протеїни.
Ми твердо впевнені, що необхідно вживати в їжу дріжджову випічку (якщо у вас немає алергії на білок клейковини та ін..) так як це джерело вуглеводів, вітамінів групи В і РР. Не потрібно відмовляти собі в задоволенні і виключати зі свого раціону хлібобулочні вироби.
Невже бездріжджового хліба й справді не існує? Не поспішайте розчаровуватися.
Ше з давніх часів,наші пращури знали як приготувати бездріжджовий хліб. Пекли вони його з борошна і води на розпеченому камінні. Традиція пекти хліб без дріжджів та закваски збереглася й до нашого часу. Це єврейська маца і італійська фокачча, перський і вірменський лаваш, не забуваймо й про мексиканську тортиллу.
Фото – мережа