
Фото: ТІМ
У період спалаху грипу та ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція – ред.) населення почало активно займатися профілактикою сезонних вірусних захворювань. Кожен робить це у свій спосіб: хтось змітає з полиць аптек вітаміни, хтось вішає на шию зубчик часнику, а хтось ставить на робоче місце нарізану скибочками цибулю, яка потім виїдає очі усьому колективу. Наскільки ж ефективні всі ці народні методи? Про все докладно розповіла ТІМ сімейна лікарка – директорка КНП ” Прилуцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги” Людмила Слободенюк.
Вона припустилася думки, що було б дуже добре, аби можна було просто нарізати цибулю і вбити в такий спосіб усі віруси у приміщенні. На жаль, це віруси не вбиває. А от вірогідність опекти як свої оболонки, так і свого оточення зростає.
До мене одного разу прийшла жіночка, яка соком цибулі закапала ніс – і вона там попекла геть усе! Потім дуже тривалий час її лікував спеціаліст, – розповідає пані Людмила.
Коли вирує інфекція, перш за все, треба тримати дистанцію, бо у разі близького контакту із хворою людиною понад 15 хвилин, навіть особа з високим рівнем імунітету може захворіти на вірусне захворювання. Одягатися треба виключно по погоді, не перемерзати. Бо як тільки перемерзли ноги – у нас однозначно падає рівень імунітету.
Як з’ясувалося, з їжею людина отримує всю необхідну кількість вітамінів для організму. Якщо ж, на вашу думку, з’явилися симптоми авітамінозу – тож вірним рішенням буде звернутися до лікаря. Адже самому собі призначати вітаміни не варто. Людина може мати алергію на ці групи препаратів.
Також лікарка додала, що під час застуди не можна налягати на малинові і смородинові морси, бо вони, подразнюючи слизову оболонку, провокують кашель.
Для профілактики хвороб краще займатися фізкультурою, більше гуляти на свіжому повітрі й не запускати хронічні захворювання.
“Я всіх закликаю: займайтеся спортом дозовано! Це може бути хода чи фізичні навантаження два рази на тиждень. Людям, яким виповнилось 40 років, треба до фізичних вправ ставитися виважено – так, щоби цей процес приносив виключено задоволення, а не виснажував. Адже займатися спортом до виснаження – однозначно шкодить здоров’ю”, – резюмувала спеціаліст.