
Сергій Тігіпко, Валерій Зуб. Фото: з відкритих джерел
В останній день березня народний депутат України та колишній генеральний директор Чернігівського медичного центру сучасної онкології Валерій Зуб подав декларацію про доходи за 2024 рік. Із нового — попри війну, народний обранець обростає майном.
Об’єкти нерухомості
Валерій Олексійович Зуб декларує 100% власності на житловий будинок у Чернігові загальною площею 191 кв. м. Вартість на дату набуття — 6 травня 2021 року — склала 2 062 000 грн. Також у власності нардепа — земельна ділянка площею 724 кв. м із тією ж датою набуття, вартістю 178 000 грн.
Право на користування у зв’язку з місцем реєстрації на будинок та земельну ділянку має друга дружина Інна Миколаївна Зуб, її син від першого шлюбу Свистун Тихон Олексійович (якому змінили прізвище на Зуб), та дочка від нардепа — Інна Валеріївна Зуб.

Цінне рухоме майно
З 2 вересня 2024 року Валерій Зуб повідомляє про власність на придбане обладнання для відновлюваної енергетики. Як зазначається в описі, це комплекс гібридної системи електропостачання на базі фотоелектричних модулів потужністю 6 кВт. Вартість майна на дату набуття склала 480 000 грн.
Транспортні засоби
Легковий автомобіль Peugeot Partner 2016 року випуску вартістю 98 640 грн на дату набуття — 19 листопада 2020 р. — декларує Інна Зуб. За нею є зазначеним вантажний автомобіль Renault Master 2017 року випуску вартістю 75 600 грн на дату набуття — 10 грудня 2021 року.
Обидва автомобілі стали об’єктами скандалів. На той момент Валерію Зубу закидали, що він придбав Peugeot Partner ціною взяток як представник політичної партії «Слуга народу».
Не менш цікавою виявилася доля автобуса Renault Master, який подружжя Зубів у грудні 2021 року привселюдно й під камери подарувало чернігівській благодійній організації «ДякуЮ» в особі Юлії Гребнєвої. До того ж пані Гребнєва є депутаткою Чернігівської обласної ради та членкинею постійної комісії з питань бюджету й фінансів.
Як з’ясувалося, жодного подарунка не було — автомобіль, як належав дружині нардепа Інні Зуб, так і досі залишається її власністю. Авто просто «відмили». Оборутку здійснював нотаріус і член Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України, член комісії з етики Олександр Красногор. Нині ця машина їздить під брендом «Підтримую добрі справи» — сімейного благодійного фонду Валерія Зуба.


А от сам народний обранець, як-то кажуть, декларує себе як безлошадника. У декларації зазначено лише право користування легковим автомобілем Toyota bZ4X 2023 року вартістю 962 400 грн на підставі договору фінансового лізингу від 10 жовтня 2024 року. Автомобіль є власністю київської фірми ТОВ «УЛФ-Фінанс», за якою знайдено 640 документів судових рішень, що можуть бути не надто привабливими для публічної репутації депутата. За даними YouControl, компанія «УЛФ-Фінанс» входить до групи «ТАС», яку контролює колишній нардеп, ексвіцепрем’єр Сергій Тігіпко.

Є підстави вважати, що йдеться про чергову схему. Журналісти вже неодноразово викривали Валерія Зуба на неправді. Він запевняв медіа, що продав власний Skoda Kodiaq 2019 року за мільйон гривень і нібито передав усі кошти на потреби ЗСУ. Водночас сам продовжував користуватися автомобілем, поки не продав його приватній особі за 1,1 млн грн (докладніше — тут).
Також Валерій Зуб від себе та своєї дружини дарував автомобіль Талалаївській центральній лікарні. Як з’ясувалося, насправді він піарився на чужих гуманітарних автомобілях, які перенаправляв окремим людям за певні преференції (докладніше — тут).
Доходи, у тому числі подарунки
Управління справами Апарату Верховної Ради України виплатило Валерію Зубу 895 909 грн.
У комунальному некомерційному підприємстві «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Зуб, працюючи за сумісництвом на посаді гінеколога-онколога, заробив за рік 82 681 грн — що виглядає дещо дивно на тлі кількості оперативних втручань, якими він хизується у соцмережах.
Національний університет «Чернігівська політехніка» оцінив його роботу за сумісництвом у 25 871 грн.
Ще 1 767 грн він задекларував як додаткове благо — кешбек і бонуси від АТ КБ «ПриватБанк».
Гонорари та інші виплати за цивільно-правовими договорами в розмірі 12 298 грн надійшли від ТОВ «МСД Україна», яка займається клінічними дослідженнями вакцин та онкопрепаратів. Це дозволяє припустити справжні мотиви активного просування Валерієм Зубом вакцинації проти вірусу папіломи людини серед дівчат-підлітків — за гроші. (Докладніше — тут).

Інна Зуб, на відміну від свого чоловіка, бідна як церковна миша. За весь рік вона задекларувала лише 69 грн додаткового блага — зокрема кешбек і бонуси від «ПриватБанку». Ще 590 грн вона отримала як грошову компенсацію за здачу донорської крові від ТОВ «Центр служби крові “Біофарма Плазма”».

Проте на цю ситуацію треба дивитися ширше. Адже трійка у складі народного депутата Валерія Зуба, генерального директора Чернігівської обласної лікарні Андрія Жиденка та начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА Андрія Лінника, яким на хвіст припала Інна заради піару, їздила до приватної «Біофарми Плазма» не просто переймати досвід. Компанія є одним із ключових біофармацевтичних підприємств в Україні, що спеціалізується на виробництві препаратів із плазми крові.
За нашими джерелами, там вирішувалося питання, як «погріти руки», якщо вдасться продавити інтереси приватної компанії на Чернігівщині.
Для кращого розуміння анамнезу: власниками «Біофарма Плазма» є столичний забудовник Василь Хмельницький і його молодший партнер у цьому проєкті — Костянтин Єфименко, колишній міністр транспорту та зв’язку, а також перший заступник міністра інфраструктурного розвитку України в уряді Миколи Азарова.
Найцікавіше, що саме Хмельницький та Єфименко пролобіювали розпорядження Кабміну про надання їхньому ТОВ «Біофарм Плазма» виключного права на експорт компонентів донорської крові та препаратів із неї, що відверто суперечить Закону України «Про донорство крові та її компонентів» (детальніше — тут).
Грошові активи
Валерій Зуб декларує 2 000 доларів і 100 000 грн готівкою. Інна Зуб — нуль.
Фінансові зобов’язання
Згідно з декларацією, Валерій Зуб має кілька фінансових зобов’язань перед банками та фінансовими установами. Зокрема, він оформив кредит у ПриватБанку на понад 1,1 млн грн, частково погасивши його у звітному періоді. Забезпеченням за цим кредитом виступають житловий будинок вартістю понад 2 млн грн та земельна ділянка в Чернігові.
Окрім цього, депутат має фінансове зобов’язання у вигляді лізингу на суму понад 637 тис. грн у компанії «УЛФ-Фінанс», а також кредит в Ощадбанку на 480 тис. грн, поручителем за яким виступає його дружина Інна Зуб.
Видатки та правочини суб’єкта декларування
Аналізуючи правочини та видатки Валерія Зуба, можна зазначити, що у 2024 році він здійснив два суттєві фінансові зобов’язання.
Перший правочин, датований 2 вересня 2024 року, стосується купівлі-продажу рухомого майна, внаслідок чого у декларанта виникло фінансове зобов’язання.
Другий правочин відбувся 3 жовтня 2024 року і стосувався придбання транспортного засобу. У зв’язку з цим було здійснено разовий видаток у розмірі 287 100 грн.
Фото: з відкритих джерел
Так і є. Він і копійки своєї не дав на ЗСУ. Лише бреше та піариться на гуманітарні,яку продає потрібним людям з виборчого округу
Жах! Про що думають ці люди?! За всі гріхи доведеться розплачуватись дітям і онукам
То це тепер благодійність по-зубівські – подарував, але залишив собі! геній схем
Напевно,це нова ера мінімалізму. У декларації безлошадник,а по факту – повний фарш!
Коли того афериста Зуба вже посадять?!