
Фото: мережа
Серед усіх смачних та корисних ягід лохину вважають найкориснішою та найбажанішою в раціоні. Вона містить безліч вітамінів та мінералів, її можна використовувати навіть для схуднення. А головне — вона вже з’явилась на ринках та в магазинах. Пише “Ліза”.
Що таке лохина Лохина
Це ягода насиченого кольору індиго, з сизуватим нальотом. Росте на кущах до 4 метрів заввишки, у волинських лісах, на торфовиськах.
Лохина – це чорниця?
Дуже часто лохину плутають з чорницею, але це не так. У природі лохина росте поміж кущів чорниці, її збирають вручну або за допомогою спеціальних комбайнів. До речі: лохина російською мовою називається «голубика».
Чим лохина відрізняється від чорниці:
- ягоди чорно-сизі;
- лохина вдвічі більша за чорницю;
- всередині ягоди лохини світло-зелені, а чорниця – червона та фіолетова;
- ягоди лохини ніжні на смак.
Користь лохини
Лохина, як і чорниця, дуже корисна, саме тому її потрібно обов’язково включати в раціон, як тільки починається сезон. Окрім цього дуже часто лохину вирощують на фермах, тому в деяких магазинах можна придбати її навіть взимку. Детальніше розкажемо про склад цієї ягоди, її корисні властивості та як можна її використати в косметології і для схуднення.
Склад лохини
Цю ягоду потрібно обов’язково їсти зі шкіркою, адже у ній багато корисних речовин та мінералів.
Харчова цінність лохини (на 100 г):
1,1 г – білки; 0,6 г – жири; 6,5 г – вуглеводи; 39 ккал.
- Окрім цього в лохині міститься ряд корисних активних елементів: вітаміни (А, С, В1, В2, РР, К1, Е);
- мінерали (кальцій, залізо, фосфор, калій, натрій, магній, мідь); кислоти (лимонна, яблучна, щавлева, оцтова, бензойна, жирні кислоти);
- амінокислоти;
- клітковина та харчові волокна;
- пектини;
- антоціани;
- антиоксиданти;
- ди-, моносахариди.
Корисні властивості лохини
Завдяки своєму багатому складу, лохина – чудове доповнення до раціону, яке допоможе забезпечити правильне функціонування організму. Якщо кожного дня їсти трошки лохини, можна:
- впоратись з дефіцитом заліза;
- налагодити процес згортання крові;
- зміцнити капіляри,
- затримати вітамін С в організмі;
- вивести з організму радіоактивні метали;
- підживити кишкову мікрофлору,
- посприяти моториці кишківника;
- сповільнити старіння клітин мозку,
- покращити пам’ять.
Лохина допомагає при захворюваннях сечового міхура, при частій діареї. Ягоди лохини можна використовувати як допоміжний відхаркувальний засіб при застудах, а її сік допомагає покращити самопочуття і поповнити організм вітамінами, важливими для швидкого одужання. При глаукомі та захворюваннях очей рекомендують їсти більше лохини та чорниці – і не просто так: корисні вітаміни та мінерали допомагають покращити зір завдяки каротиноїдам.
Допомагає лохина при ревматизмі, цинзі, гастриті, ангіні, анемії, атеросклерозі та ряді інших захворювань.
Шкода лохини
Однак, незважаючи на те, що лохина дуже корисна та містить багато корисних мінералів та вітамінів, її можна їсти не всім. Не можна вживати лохину у великих кількостях: вона не алергенна, але може стати причиною головного болю, нудоти. Надмірна кількість лохини у раціоні теж нічим хорошим не закінчується, адже антиоксиданти можуть погіршувати відновлення м’язів (актуально для спортсменів), пригнічувати засвоєння деяких корисних елементів (наприклад – кальцію).
Фото: мережа