Під мікроскопом посічені кінчики волосся виглядають як зламані гілки, з яких на всі боки стирчать тріски різної довжини. Чому так виходить? Давайте розбиратися в цій нелегкій проблемі для кожної пані, що носить довгі коси.
Шукаємо винуватого
Видима частина волосся (її зазвичай називають стрижнем) складається з кількох шарів. Зовнішній – кутикула – виконує захисні функції: його утворюють клітини-лусочки та ліпідний прошарок, який ніби склеює їх разом. Коли цей ліпідний прошарок стоншується, лусочки перестають щільно прилягати одна до одної і пошкоджуються. Опинившись без захисту, волокна волосся розпадаються на 2-3 частини – так і утворюються кінчики, що січуться.
На замітку: волосся не випадково починає сіктися саме з кінчиків. Тут клітини кутикули розташовані всього у 2-3 шари, а у коренів – у 6-9 шарів. Однак якщо не забезпечити волоссю належний догляд, локони будуть сіктися по всій довжині.
Основні причини посічення волосся:
- Неправильний догляд. Наприклад, використання шампуню, який не підходить для вашого типу волосся.
- Занадто часте фарбування. Не варто фарбувати волосся по всій довжині частіше одного разу на 1,5-2 місяці.
- Використання термоприладів для волосся. Любите фени та плойки? Полюбіть і термозахисні спреї, які убережуть волосся від пересушування! До речі, влітку термозахисний спрей захистить волосся ще й від вигоряння на сонці.
- Жорсткі аксесуари для волосся. Ви потребуєте відпочинку від роботи, а ваше волосся – відпочинку від гумок.
- Низька вологість. Так, сухе повітря небезпечне не тільки для шкіри, але і для волосся.
- Шкідливі звички. Волосся страждає від нестачі вітамінів так само як і ми з вами, тому для здоров’я локонів важливо правильно харчуватися і дотримуватися питного режиму. Особливо важливі цинк, кальцій, кремній та магній, а також вітаміни А, С, Е та групи B.
- Миття волосся дуже гарячою водою. Така вода вилужує волосся і провокує надмірне виділення шкірного сала.
- Найчастіше від проблеми кінчиків, що січуться, страждають дівчата з довгим волоссям. Все просто: чим довше волосся, тим менше харчування дістається кінчикам!
Як врятувати довге волосся
Якщо результат вам потрібен негайно, вирушайте в салон краси: деякі професійні процедури можуть “склеїти” ділянки.
Інший варіант – усунути пошкоджені кінчики. Спойлер: навіть у домашніх умовах обійтися без зістригання довжини цілком можливо!
В обох випадках важливо вжити всіх необхідних заходів профілактики: від правильного харчування до грамотного догляду за волоссям. Ви ж не хочете, щоб вони знову почали сіктися?
Сама собі перукарка
Щоби вдома обрізати посічені кінчики необхідно підготувати перукарські ножиці, дзеркало (а краще два), яскраве світло і пристойний запас нервових клітин. Терпіння особливо нагоді, якщо волосся січеться по всій довжині, а не тільки на кінчиках!
Стрижка джгутиками.
Розділіть волосся на тонкі пасма. Скрутіть прядку у джгутик і проведіть пальцями знизу вгору, щоб розпушити кінчики, що січуться. Обріжте їх ножицями. Будьте готові до того, що процедура займе 1,5-3 години! Зате ви зможете прибрати кінчики, що січуться, по всій довжині.
Філірування кінців волосся.
Посічені кінчики можна зняти спеціальними ножицями для філірувань, одна частина яких є лезом, а інша – гребінцем. При філіровці волосся проріджується, кінчики, що січуться, видаляються, але довжину при цьому вдається зберегти.
Полірування кінчиків волосся, що січуться.
Якщо у вас є професійна машинка для стрижки волосся, пошукайте в комплекті насадку для полірування кінчиків, що січуться (вона допоможе зрізати волоски, що розшарувалися). До речі, цю процедуру можна зробити й у салоні.
Гребінець (тример) для видалення кінчиків волосся, що січуться.
Такий гребінець – напівпрофесійний апарат для видалення кінчиків волосся, що січеться. Завдяки особливому влаштуванню лез він прибирає посічені кінчики по всій довжині і залишає волосся гладким і блискучим. По суті, гребінець забезпечує те саме полірування волосся.
Салонні процедури
Посічені кінчики – дуже поширена проблема, тому багато салонів краси пропонують цілий перелік процедур, спрямованих на боротьбу з ними.
Запаювання кінчиків, що січуться, проводять за допомогою спеціального протеїнового складу. Він відновлює структуру волосся, а також живить та зволожує пасма.
Ламінування можна робити по всій довжині або лише на кінчиках. На волосся наносять склад, який розгладжує лусочки волосся і допомагає їм міцніше прилягати одна до одної.
Стрижка гарячими ножицями. При стрижці гарячими ножицями кінчик волосся запаюється,а лінія зрізу залишається рівною і чіткою протягом кількох тижнів, навіть незважаючи на укладання!
Гаряче обгортання також допомагає склеїти лусочки волосся. На чисті вологі пасма наносять спеціальний склад, підігрітий на водяній бані. Оброблені пасма покривають плівкою і загортають у теплий махровий рушник. Гаряче обгортання може бути шовковим (склад з протеїнами шовку) і масляним (склад на основі цілющої олії).
Посічені кінчики доглядаємо
Правила догляду за посіченим та ламким волоссям. Правила догляду за посіченим волоссям починається з головного б’юті-тріо: шампунь, бальзам і маска. Додайте до них цілющі масла – і насолоджуйтесь гладким і красивим волоссям!
Вибираємо шампунь, що підходить до вашого типу волосся. При виборі шампуню важливо враховувати тип волосся. Миття голови невідповідним шампунем може лише посилити перетин кінчиків і призвести до інших проблем: підвищеної жирності чи сухості, лупи, ламкості, втрати блиску тощо. Якщо волосся січеться по всій довжині, є сенс вибрати спеціальний шампунь, що зміцнює
Правильно наносимо бальзам. Бальзам для волосся необхідно наносити після кожного миття. Що важливо врахувати? Насамперед, бальзам також важливо підбирати до вашого типу волосся. Сухим потрібна формула на основі олій, а от жирним такий склад лише нашкодить. Бальзам наносять на волосся по всій довжині, уникаючи коріння, і змивають через 3-4 хвилини великою кількістю прохолодної води.
Використовуємо маски для волосся. Маски для волосся слід наносити не менше двох разів на тиждень, ретельно обробляючи пошкоджені кінчики. Вони забезпечують живлення, зволоження та відновлення без обтяження!
Маска для посічених кінчиків від відомої української акторки Лілії Ребрик на каналі STB.ua
Головне фото: Rixus