Мета досягнута: завдяки ефективній дієті вам вдалося позбутися зайвої ваги. Але розслаблятися рано, адже підступний “ефект йо-йо” може швидко звести нанівець всі витрачені зусилля. На щастя, існує кілька простих правил, які допоможуть вам надовго закріпити результат схуднення. Інформує ТСН.
Виходьте з дієти поступово
Не можна повертатися до звичного меню одразу після того, як ви схудли. З іншого боку, продовжувати сидіти на дієті, щоб знову не набрати зайву вагу, теж не варто. У разі тривалого обмеження в харчуванні організм адаптується і починає працювати економно, використовуючи мінімум калорій. В результаті найменше порушення дієти призводить до появи зайвих кілограмів.
Висновок: необхідний етап стабілізації ваги, тобто поступове збільшення обсягу споживаних калорій. Додавайте в свій раціон нові продукти, збільшуйте порції і регулярно зважуйтеся, щоб контролювати результат.
Приблизний список продуктів, які можна додати в меню:
- порція сиру (30-40 г) — спочатку 2-3 рази на тиждень, потім щодня;
- хліб або каша на обід (для початку 50 г хліба або 4 супових ложки крупи);
- кусень хліба на сніданок (так, щоб загальний обсяг хліба не перевищував 80 г на день);
- один фрукт на день, на обід або вечерю;
- одна смужка шоколаду (бажано чорного) для перекусу;
- один кондитерський виріб на тиждень;
- одна жирна страва на тиждень;
- максимум один келих вина на день.
Поповнюйте свій раціон щотижня або кожні 15 днів, залежно від результату зважувань. Продукти можна додавати в будь-якому порядку, по одному пункту за обраний період.
Продовжуйте харчуватися правильно
Не варто позбуватися хорошіих звичок, які ви придбали за час дієти. Пам’ятайте, що кожнне приймання їжі повинне бути збалансованим. Потрібно, щоб основна страва складалася на третину з м’яса або риби (втім, це можуть бути і інші морепродукти, а також яйця, шинка або тофу), на третину з каші або макаронних виробів, на третину з овочів (сирих, смажених або варених). Водночас порції повинні бути невеликими, а готувати найкраще на оливковій, рапсовій або горіховій олії. Кожен сніданок, обід і вечеря повинні включати в себе один фрукт або молочний продукт. І не перекушуйте на ходу: їжте спокійно і не поспішаючи, протягом 15-20 хвилин. І головне — не пропускайте приймання їжі, щоб уникнути нападів голоду.
Не кидайте спорт
Чим краще розвинені м’язи, тим швидше організм спалює калорії —до того ж навіть під час відпочинку. Регулярне фізичне навантаження допомагає стабілізувати вагу. Тому не забувайте відвідувати фітнес-клуб і продовжуйте займатися улюбленим видом спорту.