У грудні 2023 року у Прилуках відкрили приватний медичний центр «Здорова родина». На перший погляд, це виглядало як позитивна подія: новий заклад із сучасним обладнанням та досвідченими лікарями. Проте за цією зовнішньою привабливістю приховуються серйозні питання щодо прозорості розподілу грантів.
Чернігівська обласна служба зайнятості повідомила, що відкриття центру стало можливим завдяки урядовій програмі «Власна справа» в межах проєкту єРобота. Медіаресурси, наближені до влади, розповсюдили інформацію, що медичний центр відкрила медсестра.
Однак згодом стало відомо, що реальним вигодоотримувачем є не рядовий підприємець, який дійсно потребував підтримки для розвитку соціально значущого проєкту, а Натела Межуєва — дружина ексдиректора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Прилуцької районної ради Дмитра Межуєва. Саме вона отримала 250 тисяч гривень гранту на відкриття медичного центру «Здорова родина».
Це сталося попри те, що декларація Дмитра Межуєва свідчить про фінансову стабільність їхньої родини, яка могла б самостійно покрити витрати на власний бізнес. Так, Межуєви володіють квартирою площею 49 кв. м та автомобілем KIA Sportage 2021 року вартістю 210 тисяч гривень. Крім того, у березні 2023 року, незадовго до звільнення Дмитра Межуєва з його посади, Натела придбала нежитлове приміщення площею 164 кв. м вартістю майже 600 тисяч гривень. Вона також задекларувала 3 тисячі доларів США та 2 тисячі євро готівкою, хоча її річний дохід як медсестри становив лише 178 тисяч гривень. Це викликає питання щодо походження таких статків.
Не менше уваги привертає і результат діяльності медичного центру «Здорова родина». За кілька місяців роботи Натела Межуєва заробила 145 тисяч гривень як підприємець. За даними моніторингових сервісів, основним джерелом доходу центру стали кошти Національної служби здоров’я України, які держава сплачує за кожну укладену декларацію між сімейним лікарем та пацієнтом. Виникає підозра, що 4000 пацієнтів Прилуччини, про яких заявила власниця приватного медцентру, можуть бути результат адміністративного тиску та переманювання людей із державної лікарні, яка вже повністю забезпечує населення сімейними лікарями. Крім того, лікарі приватного центру одночасно працюють і в державних медичних установах.
Таким чином, питання про те, чи була дійсно необхідність у новому медичному центрі в Прилуках, залишається відкритим. В умовах війни та економічної нестабільності такі дії, що використовують державні кошти для особистих вигод, викликають особливе занепокоєння. Немає також публічних підтверджень внесків родини Межуєвих на підтримку Збройних Сил України, що додатково підкреслює питання про етичність їхніх вчинків.
До всього цього додається те, що Чернігівщина, і зокрема медична сфера, перебуває під контролем кримінального авторитета з Прилук, народного депутата від партії «Батьківщина» та фельдшера за фахом Валерія Дубіля. Це може вказувати на глибші причини та наслідки такої ситуації.
Фото: Чернігівська обласна служба зайнятості
Гроші – до грошей. Якби простій Маньці дали грант – це б можна було зрозуміти. А то накрали в лікарні обладнання та меблі – ще аби стягнути з держави. Іспанський сором!
на грантові кошти були закуплені саме меблі та холодильники, на скільки я знаю за Межуєвим пацієнти самі ідуть та ще й просяться понад нормові
Отримали гранти по місту більше 30 осіб – є бажання і хист то подавайтесь
Ну хто йдуть?! Ви це серйозно? Йдуть ті, хто руку миє Межуєвим, а вони їм. Блатні йдуть до блатних
Сироти! Блін!!! Можливо, хтось би дійсно щось відкрив корисне, так за такими хапугами хіба встигнеш?! Для простих смертних немає нічого
Просто немає слів. Це скільки треба занести, щоб тобі дали 250 тисяч? Мабудь, на грантовій програмі сидить пацієнтка Межуєвих.
Віджати в поліклініці 4000 пацієнтів _ це називається відтепер соціально значуща ініціатива?! Я б хотів подивитися в очі тим,хто ухвалював рішення про виділення гранту Наталі Межуєвій.
Аферисти!!! Де це в нас співробітники дитячого державного притулку «Надія» мають змогу придбати за 600 тисяч будівлю під приватну клініку. Де такі зарплати в медсестер? Це скільки треба з дітей зціджувати!
Там притягти до відповідальності тих, хто ухвалив рішення про отримання гранту саме Межуєвою. І водночас поцікавитися, звідки в рядової співробітниці дитячого притулку такі статки на відкриття власного бізнесу
Куди дивиться поліція? Чи вони не бачать,що йдеться про тупе видоювання грошей?
Оце так паварот! Друзі, ну це ж наочне відмивання коштів
Позорисько! Як земля таких носить