Лікарю-отоларингологу Чернігівської обласної дитячої лікарні, головному нештатному дитячому отоларингологу області Анатолію Тарасенку висунули звинувачення в недбалості під час виконання службових обов’язків.
Проблема виникла після того, як матір 4-річної дівчинки, Тетяна Литвяк, звернулася до керівництва лікарні та поліції з відповідними заявами. За словами Литвяк, її донька потрапила до лікарні 12 липня з абсцесом горла. Операція, що відбулася 16 липня і передбачала видалення аденоїдів та підрізання мигдаликів, мала стати рятувальним кроком, натомість вона обернулася серйозними проблемами, попри те, що дитина 18 числа була виписана як здорова.
Литвяк стверджує, що після оперативного втручання лікар Тарасенко залишив у носогорлі дитини марлевий тампон розміром із волоський горіх. Це призвело до того, що стан дитини погіршився, температура піднялася, а мати змушена була 21 липня знову звертатися до лікаря. Тарасенко пояснював підвищену температуру ускладненнями після наркозу та порадив придбати мазь.
Проте вже за кілька днів почалися гнійні виділення, неприємний запах із носа та рота. Стан дитини загострився настільки, що мама дитини вимушена була 24 липня, — не дочекавшись повторного візиту до Тарасенка, яке було призначене на 25 липня, — звернутися до іншого спеціаліста. Той виявив у носоглотці дитини марлевий тампон розміром 3,5 на 2,5 см, який був повністю просочений гноєм. За словами Литвяк, тампон міг би призвести до серйозних ускладнень, як-от менінгіт, якби не був вилучений вчасно.
Після цього Литвяк написала заяву генеральному директору лікарні, а також мала розмову із самим лікарем Тарасенком. Лікар визнав, що ситуація є прикрою, проте зазначив, що у лікарні не існує практики протоколів підрахунку марлевих тампонів.
Генеральний директор Чернігівської обласної дитячої лікарні Тетяна Лебедєва підтвердила, що проводиться внутрішнє службове розслідування. На час розслідування лікар переведений на амбулаторний прийом і не проводить операцій.
Поліція Чернігівської області повідомила, що слідство ведеться за статтею, яка передбачає покарання для медичних працівників у випадку, якщо їхні дії призвели до серйозних наслідків для дитини. За це можливе обмеження свободи на строк до п’яти років або позбавлення волі на термін до трьох років. Крім того, можуть заборонити займати певні посади на строк до трьох років.
Які висновки зроблять у ході розслідування і чи понесуть винні відповідальність, поки що залишається питанням відкритим.