Чим більше було запалень, тим сильнішою буде почервоніння та набряклість обличчя після чистки, які можуть спостерігатися протягом 2–3 діб. У цей час особливо важливо вмиватися засобами з кислим рН, щоб зняти запалення.
У перші дні після чищення пацієнти помічають підвищену жирність шкіри. Причина в тому, що видаляються сальні пробки, заважали вільному відтоку шкірного сала.
Від надлишків шкірного сала можна позбутися за допомогою спеціальних серветок для видалення жирного блиску і протерши обличчя тоніком.
Якщо на другий або третій день ви помітили лущення, це результат впливу кислот, що входять до складу професійної косметики, так званий поверхневий пілінг (можливо 2-4 дні).
Але найбільше лякають пацієнток різкі висипання після чищення. Спокій: це дозрілі у глибині елементи, які й так би висипали, але трохи згодом.
Рекомендації
- На день після чищення не вмиватися водою, тому що ефект від застосованих масок ще триватиме. Не наносити крем і декоративну косметику.
- Для очищення шкіри використовувати антибактеріальний лосьйон чи тонік (без спирту!).
- Поки не пройде запалення після чищення, не проводити жодних маніпуляцій зі шкірою, не проводити забарвлення брів/вій тощо.
- Якщо за кілька днів утворюватимуться скоринки, їх насильно не здирати, бо можуть залишитися рубці та пігментація.
- Після чищення 2–6 днів не відвідувати баню, сауну, солярій, не засмагати і купатися, бо яскраві сонячні промені можуть сприяти появі пігментації, а вода у водоймищах може бути джерелом бактерій.
- Перед виходом на вулицю захищати шкіру обличчя від сонця, наносити сонцезахисний крем із високим рівнем захисту (SPF не менше 15, чим більший цей показник, тим краще).
- Не використовувати будь-які тональні засоби та пудру протягом усього відновлювального періоду, бо вони можуть закупорити нещодавно очищені пори.
- Повторне чищення обличчя рекомендується при нормальній шкірі за 2-3 місяці, при жирній – 1 місяць.
- Не вмиватися гарячою водою. Ця порада відноситься до будь-якого періоду часу, але особливо актуальна після чищення обличчя. Гаряча вода стимулює вироблення шкірного сала, що може спровокувати закупорку пір.
- Не вживати алкоголь, навіть слабкий. Спирт стимулює кровообіг, підвищує затримку води у тканинах, що посилить набряклість.
- Тиждень не можна користуватися скрабом, навіть м’яким. Шкірні покриви після чищення обличчя й так травмовані, тож не потрібно їх піддавати ще більшому стресу.
- Без особливої потреби не торкатися обличчя. Це може спровокувати подразнення тонкого, чутливого епідермісу, занесення інфекції в ранки та тріщини. Не давати чіпати обличчя дітям. Обережно із чоловічою щетиною.
- Не вмиватися проточною водопровідною водою. У ній багато хлорки та хімічних домішок, що використовуються для очищення та дезінфекції. У перший день після чищення для чутливої шкіри рекомендується вмиватися кип’яченою водою.
- У жодному разі не використовувати мило для вмивання. Воно пересушує епідермальні тканини за рахунок високого вмісту лужних сполук.
Фото: 20 хвилин