Чоловіки часто нехтують косметикою, і дарма. Через активну роботу статевих гормонів чоловіча шкіра виробляє більше сала, ніж жіноча, постійне гоління призводить до подразнень і запалень, а зморшки виглядають глибшими через надто активну роботу масивних мімічних м’язів. Якщо не лякатися кремів, можна покращити колір обличчя, позбутися жирного блиску і в цілому виглядати молодшим.
Для базового догляду достатньо трьох засобів: очищувального, зволожувального денного та нічного.
Набір можна доповнити сонцезахисними кремами, масками, сироватками та концентратами, які допомагають вирішити точкові проблеми. Найкраще користуватися професійною косметикою – вона коштує дорого, але ви можете бути впевненими, що крем дійсно зволожить, а після засобу для вмивання не виникне почервоніння. Якщо ж хочеться заощадити, адекватні аналоги дорогої косметики можна знайти у марок Clarins, Clinique та Bioderma.
Підбирайте кожен продукт строго типу шкіри. Усього їх три:
Жирний – саме власники цього типу скаржаться на жирний блиск, чорні крапки та акне. Така шкіра вимагає ретельного, але при цьому акуратного очищення: найчастіше вона може бути чутливою та зневодненою.
Нормальний або комбінований – шкіра з непомітними порами або трохи розширеними в Т-зоні. Іноді є жирний блиск в області носа та чола.
Сухий – особливо тонка і ніжна шкіра з ледь помітними порами. Проблеми власників цього — лущення, роздратування, постійне відчуття стягнутості.
Якщо ви не можете визначити тип, запишіться на консультацію до косметолога. Лікар допоможе підібрати косметику для домашнього догляду з урахуванням індивідуальних особливостей шкіри.
Очищення
Правильне очищення складається з двох етапів: спочатку вмийтеся зі спеціальним засобом, потім протріть обличчя тоніком. Останнім не варто нехтувати: тонік заспокоює шкіру та відновлює кислотно-лужний баланс після контакту з водою.
Для жирної шкіри
В ідеалі потрібно вмиватися двічі на день – вранці та ввечері: тільки так вдасться уникнути постійного жирного блиску.
Вмиватися з милом — погана ідея: у його складі луг, а pH людської шкіри ближче до кислого середовища. Контакт з милом порушує кислотно-лужний баланс, призводить до сильної сухості та зневоднення. Також у лужному середовищі люблять розмножуватися мікроби – причини запалень та вугрової хвороби.
Натомість шкіру жирного типу потрібно очищати гелем або безмильним іхтіоловим милом, яке добре абсорбує шкірне сало. Вибирайте кошти за такими критеріями: вони повинні не очищати шкіру до скрипу, а діяти дбайливо, зволожувати і заспокоювати. Плюсом стануть компоненти, що мають антиоксидантну, протизапальну та протимікробну дію: вітаміни С та E, цинк, олію чайного дерева або перуанський бальзам. А от чого має бути менше, так це ПАР — поверхнево активних речовин, які створюють піну при контакті з водою. Багато піни – погано: вона порушує водно-ліпідний баланс шкіри, зневоднює та висушує її.
Що купити:
- Іхтіолове безмильне мило Double Action від Holy Land
- Гель для глибокого та інтенсивного очищення шкіри Renewpeel від Renophase
- Тонік для жирної шкіри та шкіри з акне Purifying Tonic Lotion від Janssen
Для нормальної та комбінованої шкіри
Очищення нормальної шкіри має бути м’яким, без пересушуючого ефекту та порушення водно-ліпідної мантії. Підійдуть пінки, м’які гелі та емульсії, що очищають, — рідкі засоби, які зволожують і охолоджують. Також можна вибрати будь-який тонік, головне без спирту в складі.
Можна вибрати професійні марки чи засоби, що продаються в аптеках.
Що купити:
- Зволожувальний тонік Tonique Hydratant від Academie
- Тонізувальний лосьйон з екстрактом малини Lotion Tonique Réveil від Payot
- Тонізувальний зволожувальний лосьйон Hydrabio від Bioderma
- Гель без піни «3 в 1», що поєднує функції очищувального засобу, гелю для гоління та тоніка від Academie
- Очищувальна пінка Advanced Cleanser зі зволожувальним ефектом від Dermaceutic
Для сухої шкіри
Косметика такого типу має і зволожувати, і живити. Хороший продукт створює плівку, яка утримує вологу всередині шкіри, але не закупорює пори.
Власникам сухої шкіри досить просто протирати обличчя тоніком, уникаючи зайвого контакту шкіри з водою, а на ніч використовувати більш «потужний» засіб, що очищає. Для цього підійдуть емульсія або молочко, що змивається.
Що купити:
- Ніжне очищувальне молочко Lait Hydra Sensitive від Guinot
- Ультраочищувальне молочко Ultra Milk Cleanser з пантенолом від Ultraceuticals
- Очищувальний тонік без спирту Clean & Active Tonic від Klapp
Зволожувальний денний догляд
Після очищення потрібно нанести денний зволожувальний засіб. Взимку це крем, влітку — легший за консистенцією гель або флюїд, різновид гелю.
Не всі чоловіки швидко звикають до цілої системи догляду за шкірою. Якщо ви фанат банок «100 в одному», зверніть увагу на заспокійливі засоби після гоління: спочатку вони можуть замінити крем і привчити до постійного догляду за собою. Зволожувальний і матувальний бальзам саме з таких, до того ж він чудово заспокоює подразнену шкіру. З додаткових плюсів – стриманий та приємний аромат.
Що купити:
- Зволожувальний та матувальний бальзам від Academie
- Зволожувальний та заспокійливий денний крем-гель від Declaré
Для жирної шкіри
Крем або емульсія повинні зволожувати, мати протизапальний ефект, візуально звужувати пори і бути легкими за консистенцією. Наносьте їх тонким шаром до повного вбирання.
Що купити:
- Матувальний захисний крем Comodex від Сhristina
- Легка зволожувальна емульсія Oil-free від EGIA
Для нормальної та комбінованої шкіри
Восени та взимку користуйтеся щільним кремом, а навесні та влітку вибирайте більш легкі емульсії, флюїд чи гель. Незалежно від текстури засіб повинен добре зволожувати шкіру, мати антиоксидантну дію, зміцнювати судини та покращувати колір обличчя. Найкращі продукти містять у складі вітаміни А, Е, С та F, мікроелементи, олії ши або манго.
Що купити:
- Легкий денний крем із захистом від сонця Pure Light spf 50 від Dermalogica
- Омолоджувальний гель-крем для обличчя та повік Anti Wrinkle Face & Eye Energizer від Babor Men
Для сухої шкіри
Шкіра стає сухою, коли їй не вистачає речовин, що підтримують водно-ліпідний баланс і бар’єрну функцію. Відновити захист шкіри можуть продукти з білками, зволожувальними компонентами та ліпідами у складі. Шукайте на етикетці альфа-ліпоєву кислоту, глутатіон, ідебенон, коензим Q10, вітаміни С, E і B3, гіалуронову, стеаринову та олеїнову кислоти або соєву олію.
Що купити:
- Поживний крем для обличчя Hydroloc Creme від DMK
- Поживний крем, що підвищує еластичність шкіри Wellness Aqvalon від Kosmoteros
Нічний догляд
Вночі шкіра більш сприйнятлива до активних компонентів, всі процеси відновлення та оновлення клітин відбуваються саме в цей час. Завдання нічного крему – активувати та прискорити ці процеси. Тому практично всі такі засоби поживніші і насиченіші за складом, ніж денні. З цієї ж причини сироватки — засоби з високим вмістом цінних речовин слід наносити саме перед сном. Нічний догляд зазвичай не залежить від типу шкіри – підбирайте те, що більше подобається.
Якщо потрібно просто зволожити шкіру, нанесіть увечері крем, який ви використали вранці. Якщо ж у вас наполеонівські плани — вирівняти рельєф, покращити колір обличчя або сповільнити процес старіння, варто придбати крем із більш дієвим складом. Хороший нічний засіб має містити AHA-BHA кислоти: гліколеву, молочну або яблучну, які допомагають повернути шкірі гладкість. Ще один союзник у боротьбі за рівний колір обличчя – ретинол, який скорочує глибину зморшок та рятує від акне. Одне але: ретинол підвищує чутливість шкіри до сонячних променів, тому продукти з ним краще не використовувати влітку та навесні.
Нічний засіб потрібно наносити перед сном, але якщо вранці ви часто встаєте з набряками, користуйтеся кремом за годину до сну. У цьому випадку краще вибирати зволожувальні, а не поживні продукти – останні також провокують набряклість.
Що купити:
- Нічний крем-догляд з ретинолом Retinol 0.3 від Skinceutical
- Нічний крем, що відновлює Retinol Forte від GiGi
Додатковий догляд
Сонцезахисні засоби
Коли ми говоримо про старіння шкіри, важливо розділяти біологічне та фотостаріння, пов’язане з впливом сонця. При фотостарінні обличчя набуває жовтуватого кольору, з’являються пігментні плями, шкіра стає грубою, шорсткою і в’ялою. Шкіра літньої людини, яка рідко знаходилася на сонці, виглядає краще, ніж у її ровесника з фотоушкодженнями. Щоб уникнути агресивної дії сонячних променів, слід придивитися до засобів із SPF — сонцезахисним фактором. Він допомагає засмагати без почервоніння та опіків.
У сонячну погоду обов’язково наносити на шкіру сонцезахисний засіб. Якщо ви знаходитесь у місті, достатньо продуктів із SPF від 20 до 50 залежно від чутливості шкіри. Для поїздки на море слід вибрати крем із SPF не менше 50.
Що купити:
- Сонцезахисний крем Sun Ceutic 50 від Dermaceutic
- Сонцезахисний крем Sun Screen SPF 50 від Dermaheal
SOS-засоби
Коли на обличчі схоплюється прищ, можна вдатися до домашньої аптечки. Від акне врятують саліцилова кислота, іхтіолова мазь, цинкова або сірчана паста – для протизапального ефекту щось із них можна нанести на подразнену ділянку. Також можна придбати професійну сироватку чи коректор, які пришвидшать боротьбу за зняття почервоніння.
Що купити:
- Точковий коректор проти запалень «Експрес-допомога» від Dermalogica
- Коригувальний засіб Effaclar A. I. від La Roche Posay
- Протизапальна сироватка Juvenil від Yonka
Маски для обличчя
Навіть якщо ви потоваришували з кремом та емульсією, іноді шкірі все одно знадобиться додаткове очищення та зволоження – за цю справу візьмуться маски. Жирній шкірі підійдуть маски на основі білої глини з протизапальною дією – наносите її не частіше ніж раз на тиждень, щоб не пересушити шкіру обличчя.
Всім іншим радимо зволожувальні, які можна використовувати один-два рази на тиждень. Текстура при цьому не є важливою: однаково добре спрацюють і кремова, і гелева. Для різноманітності обов’язково спробуйте тканинну. Очистіть шкіру перед нанесенням маски, потім розправте тканину на обличчі та зачекайте 15–20 хвилин. Після того, як знімете маску, не вмивайтеся: просто нанесіть зверху крем і дочекайтеся вбирання.
Що купити:
- Очищувальна глиняна маска Purefect Skin від Biotherm
- Тканинна маска Multi-Intensive, що відновлює, з ліфтинг-ефектом від Clarins
- Очищувальна кремова маска Aroma Purete від Decleor
Сироватки та концентрати
Сироватки насичують шкіру необхідними активними речовинами у великих дозах. Зазвичай у складі коштів від двох до чотирьох компонентів. Чому так мало? Як правило, концентрат вирішує певну проблему, тому його склад спрямований лише на неї. Це може бути екстрене зволоження, потужна антивікова дія або антиоксидантний ефект. Якісні сироватки продаються у флаконах з дозатором, який зберігає продукт від зайвих зіткнень із киснем.
Найкраще використовувати сироватку курсом і робити два-три курси на рік. Засоби наносять перед сном, поплескувальними рухами, щоб краще всмокталися.
Що купити:
- Антиоксидантна сироватка з вітаміном С від Dermaceutic
- Олія-сироватка з вітаміном E від Danne
Фото: Day Today