
Фото: нейромережа
При наданні амбулаторної медичної допомоги пацієнти за направленням лікаря можуть пройти різні дослідження, зокрема й лабораторні, в один день.
Про це в телеефірі заявила голова Національної служби здоровʼя Наталія Гусак, передає «Укрінформ».
«Немає обмежень на кількість досліджень: якщо людині потрібно пройти КТ, УЗД, МРТ чи кардіограму, ми сплачуватимемо за кожне окремо, навіть якщо вони будуть проведені в один день. НСЗУ покриває вартість кожної діагностики в межах цього сервісу (амбулаторної медичної допомоги. – Ред.), тобто за кожен клас дослідження впродовж дня. Однак ми не оплачуватимемо, наприклад, два чи три УЗД, проведені в один день», – зазначила Гусак.
За її словами, окремі заклади охорони здоровʼя, щоб отримати більше коштів за лікування одного пацієнта, можуть розтягувати процес діагностики на кілька днів. Наприклад, проводити УЗД різних органів у різні дні, мотивуючи це тим, що НСЗУ оплачує лише одне дослідження на день. Однак це не відповідає дійсності, наголосила голова НСЗУ.
«Українці мають пам’ятати, що кількість консультацій вузького спеціаліста впродовж дня не обмежена, якщо це спеціалісти з різних напрямків. Наприклад, якщо необхідно пройти кардіолога, невролога, терапевта – ми оплатимо всі ці консультації впродовж одного дня. Але якщо ви двічі або більше разів на день відвідуєте кардіолога, то ми оплатимо лише одну таку консультацію», – сказала Гусак.
Вона нагадала, що бюджет на амбулаторні послуги в межах Програми медичних гарантій у 2025 році становить понад 16 млрд грн. Також підвищено тарифи за кожну комплексну послугу, яка надається в поліклінічних відділеннях або в межах амбулаторного прийому.
Зокрема, Гусак навела приклад: якщо терапевт направляє пацієнта на необхідну діагностику, наприклад КТ та аналізи, НСЗУ оплатить консультацію та КТ на суму понад 1200 грн. Це стосується й таких досліджень, як електрокардіограма та аналізи, на які дає направлення вузький спеціаліст.
«Все це ми оплатимо для пацієнта, який прийшов і має можливість пройти ці дослідження в лікарні в один день», – сказала Гусак.
Голова НСЗУ зауважила, що цьогоріч у межах Програми медичних гарантій в амбулаторному пакеті чітко визначено сервіси медичних послуг, які НСЗУ закуповує для українців.
«Наприклад, це консультації вузьких спеціалістів, інструментальна або лабораторна діагностика, коли є необхідність пройти КТ, рентген, УЗД, певні лабораторні дослідження. Також допомога в ургентних станах у приймальному відділенні, певні процедури, особливо це стосується ендоскопій або хірургічних втручань в амбулаторному прийомі», – сказала Гусак.
Вона нагадала, що за телефоном гарячої лінії НСЗУ 16-77 можна отримати консультацію щодо того, які послуги входять у пакет амбулаторної допомоги, а також щодо інших пакетів і закладів, де їх можна отримати.
Як повідомляв «Укрінформ», на реалізацію Програми медичних гарантій у 2025 році Кабінет Міністрів передбачив 175,5 млрд грн, що на понад 16 млрд грн більше, ніж торік.
Фото: нейромережа