Уряд схвалив законопроєкт, спрямований на заборону взаємодії між виробниками, постачальниками медичних засобів та фармацевтичними компаніями з медичним персоналом. Після засідання уряду Тарас Мельничук, постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді, поділився цією інформацією в телеграмі.
Згідно з повідомленням Міністерства охорони здоров’я, наразі представники фармацевтичної галузі часто використовують різноманітні способи заохочення для просування своїх продуктів серед лікарів та провізорів.
Законопроєкт містить перелік заборонених дій, що можуть впливати на об’єктивність та ефективність роботи медичного персоналу. Основна мета полягає в уникненні ситуацій, коли медичні працівники вирішують призначати ліки під впливом фінансових стимулів, навіть якщо це неявний вплив.
“Згідно з цим документом, медичні працівники не можуть отримувати жодних певних вигід за призначення конкретних лікарських засобів, або використовувати бланки фармацевтичних компаній із рекламою для цих цілей”, – зазначили в МОЗ.
Крім цього, фармацевти при продажу лікарських засобів будуть зобов’язані надати вірогідну інформацію про наявні аналоги на прохання покупця. Також заборонено приховувати інформацію про препарати з аналогічною активною речовиною за нижчою ціною.
На думку законотворців, потенційно, фармацевтичні компанії зміцнюють свій вплив на призначення ліків через маркетингові стратегії. Обмеження взаємодії з ними може сприяти об’єктивнішому вибору препаратів та незалежнішим медичним рішенням на користь пацієнтів.
Фото: мережа