Складно знайти людину не знайомого з почуттям оніміння руки. Статися це може під час сну або в період пильнування, якщо лікоть або плече деякий час знаходилися в затиснутому стані. Але існують серйозніші причини, що викликають подібний стан. Пише publish.com.ua
Але рука може німіти з серйозніших причин, що вимагають обов’язкового лікування.
Рука може німіти при порушенні кровообігу, оскільки це призводить до поразки посудин. Недолік вітаміну В12 також призводить до неприємних наслідків.
Викликати оніміння руки можуть деякі захворювання:
- гіпертонія;
- наслідки інсульту;
- артрит;
- діабет;
- пухлина головного мозку
У гіпертоніків нерідко увечері перед сном німіє рука. Як правило, спочатку рука як би «тяжчає», ниє, людина не може знайти для неї зручне положення, не може заснути і думає, що рука турбує через те, що він не може заснути. Але відбувається це через підвищення тиску : посудини звужуються, кровопостачання порушується, що призводить до такого стану. Рука подає хазяїну сигнал про серйозні наслідки, якщо не проводитиметься своєчасне повноцінне лікування. Не секрет, що високий тиск часто призводить до інсульту або інфаркту.
Якщо рука німіє, не дає заснути, встаньте з ліжка, виміріть артеріальний тиск. Побачите, воно буде підвищено. Прийміть потрібні ліки. Через якихось 20 хвилин ви відчує полегшення, безсоння відступить.
Щоб тримати тиск в нормі, намагайтеся правильно харчуватися, не набирайте зайву вагу, не лінуйтеся самостійно проводити масаж. Масажуйте щодня хвилин до 5 плечей, руки, живіт, спину, хребет ручним масажером.
Симптомом ішемічної хвороби серця є оніміння руки(лівою), біль в грудині.
Про ішемічний крововилив в мозок попереджає оніміння безіменного пальця або мізинця на лівій руці.
Ліва рука може німіти при атеросклерозі, тромбозі, патології хребта, передінфарктному стані.
Дуже грізним симптомом вважається, якщо німіє рука, і при цьому виникає сильний біль по висхідній від кисті. Так сигналить тромбоз артерії.
Якщо німіє рука із-за здавлення нерва пухлиною, на шкірі в місці оніміння з’являються посиніння, відбувається втрата чутливості.
У людей літнього віку рука може німіти при шийному остеохондрозі, патології в хрящовому диску, міжхребцевій грижі.
Також подібний стан виникає при невралгії плечового суглоба.
Рука може німіти при ушкодженні ліктьового суглоба.
Стреси викликають нервове занепокоєння. Виникає прискорене серцебиття, деякі люди скаржаться на біль в животі, у них німіють рука або нога. Важливо не дати розвинутися неврозу, вчасно заспокоїтися. Можна випити холодної води, вийти на свіже повітря, прийняти пігулку пустирника.
Іноді оніміння руки викликає незручний тісний одяг, звичка носити важку сумку на плечі або зігнутій руці, тривале стояння.
Музиканти, люди, працюючі за комп’ютером, водії можуть страждати синдромом зап’ястного каналу. Проявляється він онімінням великого пальця, Якщо не зробити необхідні заходи( поліпшити кровообіг, змінити діяльність), може статися омертвіння великого пальця.
Рука може німіти із-за дегеративных змін в хребті(у шийному відділі). В цьому випадку оніміння руки може віддавати в плече.
Стежте за осанкою, не набирайте зайву вагу, приберіть з раціону харчування копчені, солоні продукти, робіть щодня легку гімнастику, обов’язково проводите масаж плечової зони, спини. Люди, що мають сердечні патології, проблеми з суглобами, порушення гормонального фону, вегето-судинну дистонію, авітаміноз, скаржаться на відчуття важкості в руках, що виникає часто ночами, на оніміння кистей рук.
Вагітність – велике навантаження на жіночий організм. Під час вагітності багато жінок скаржаться на судоми в пальцях рук, затікання в області долонь, запястий. Щоб уникнути неприємних симптомів вагітним рекомендується масажувати кисті в зонах оніміння, більше рухатися, уникати солоних блюд, щоб уникнути набряків.
Допомога при онімінні руки
Якщо знизилася чутливість руки, кілька разів стисніть і розтискайте кулак, потрясіть рукою, покрутіть кистю. Потім розітріть затерплу ділянку від кисті до плеча. Розтирання проводите зігнутими пальцями або кулаком другої руки. Дуже добре якщо є аппликатор. Можна прикласти його до проблемної області.
Чутливість руці можуть повернути контрастні ванни. Знадобиться дві невеликі місткості. У одну наливають гарячу воду, в другу ємність – холодну. Руки слід по черзі опускати в кожну ємність на 1-2 хвилини.
Діагностика, що дозволяє упізнати стан запястий
Провести діагностові не складно.
Притисніть щільно долоні один до одного, витягніть вперед руки, розводите лікті в різні боки. Згинайте зап’ястки під прямим кутом.
Фото -мережа