Народні депутати українського парламенту внесли значну кількість змін до законопроєкту про легалізацію медичного канабісу, затягуючи в такий спосіб прийняття закону у другому читанні. Поправки, кількістю 882, стали предметом обговорень та аналізу впродовж трьох місяців.
Ольга Стефанишина, член комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, зауважила, що для погодження цих змін було витрачено значну кількість робочих годин у співпраці з різними групами.
Головна мета полягає в тому, щоб забезпечити швидке введення закону в дію, як тільки уряд встановить усі необхідні додаткові правила. Це надасть змогу пацієнтам одержати необхідні ліки вже наступного року.
“Ми зробили все можливе, щоб закон негайно запрацював, як тільки Кабінет Міністрів ухвалить усі необхідні правила, і пацієнти зможуть отримати ліки для полегшення свого стану”, – написала вона.
Більшість із цих поправок, а саме 226, були внесені представниками партії “Батьківщина”.
Відомо, що глава партії Юлії Тимошенко активно протистоїть цьому законопроєкту і використовує різні методи, спрямовані на затримку прийняття цієї норми.
“У нас є приклад однієї країни, що це робить без обмежень – Колумбія. Так чи стане Україна “європейською Колумбією”? Я хочу знати, хто підтримав цей закон і хто зараз оплачує інформаційну кампанію для його впровадження? Хочу знати їхні імена!” – висловила свої емоції Тимошенко.
На її думку, з таким законом стане практично неможливим контролювати використання марихуани лише в медичних цілях, оскільки він дозволяє практично повсюдно вирощувати марихуани в Україні, що спрямовує її не до медичних, а до побутових цілей. Це може призвести до широкого неконтрольованого вживання, оскільки “на кожному полі можна буде скрутити “косяк”.
Стефанишина ж апелює, що ці поправки з боку “Батьківщини” спрямовані виключно на уповільнення процесу прийняття закону.
“Головна мета – витрачати часові ресурси залу та позбавляти закон від достатньої підтримки голосів. Це означає понад 400 хвилин сесійної роботи Ради, яка фактично перетворюється на два дні абсолютно марнотратного процесу: коли поправки вносяться до голосування з метою лише відтягнути час та завадити прийняттю закону”, – розповіла свої думки Стефанишина.
Зазначимо, що в липні законопроєкт був ухвалений у першому читанні, а комітет рекомендував прийняти його у другому читанні зі змінами.