Психологічну підтримку на період карантину можна отримати в COVчезі.
Проєкт COVчег — це ініціатива Благодійного Фонду «Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького», що знаходиться в управлінні Львівської Архиєпархії УГКЦ. Суть проекту, підтриманого Міжнародним фондом «Відродження» у рамках конкурсу «Людяність і взаємодопомога», полягає у наданні безоплатної психологічної допомоги лікарям та медичним працівникам, які почуваються незахищеними у часи кризи, викликаної пандемією COVID-19.
Кампанія підтримки стартувала у середині липня, і за короткий час цієї активності можливістю отримати професійну психологічну допомогу скористалося більш ніж 20 осіб.
Як зазначила керівниця проекту, лікар-психотерапевт Ольга Кітура, медики не звикли покладатися на чужу допомогу, а тим паче просити про неї. Багато хто вважає такий досвід ганебним, принизливим і просто заплющує очі на своє психічне здоров’я. Є навіть такі пацієнти, які бояться вмикати відеозв’язок на психотерапевтичних сеансах через страх бути викритим та деанонізованими.
Команда COVчегу, створена силами працівників Шпиталю (психотерапевт, психіатр та двоє психологів), працює понад виділений бюджет та опрацьовує всі заявки, що надходять від медичного персоналу, який працює з пацієнтами, інфікованими коронавірусною інфекцією.
Виклики поступають звідусюди: Київська, Львівська, Дніпропетровська області, тому від початку COVчег запланував як офлайн, так і онлайн сеанси підтримки. Таким чином, долаються територіальні обмеження і будь-хто отримує змогу звернутися по допомогу. Сеанси тривають близько години, але часто можуть бути і довшими.
Найчастіші проблеми, про які комунікують пацієнти, можна умовно розділити на три категорії, і всі вони стосуються їхньої власної долі:
- страхи через медичну реформу
- особисті стосунки (родина, близькі)
- пандемія та карантинна ситуація
У людей, які звертаються, підвищена тривожність, їх непокоїть як ризик заразитися коронавірусною інфекцією, так і безліч інших чинників в особистому та професійному житті.
Зокрема, багатьом йдеться про напруженість через медичну реформу, урізання бюджетів та зміну фахової системи, до якої вони звикли. Відсутність гнучкості та самостійності, страх власної непотрібності, емоційне вигорання — це найчастіші симптоми, про які так складно, неохоче і не відразу розповідають особи, що звертаються до COVчегу.
Конфіденційність суворо пильнується і лікарська таємниця зберігається.
За консультаціями звертатись з ПН-ПТ з 10.00 до 19.00
за тел. +38 (098) 274 56 91
Насправді, психологічна допомога, тим паче в умовах стілької криз та стресів, — це адекватна і надзатребувана практика, в якій немає місця осуду чи сорому.
В Україні, на жаль, відсутня відповідна культура, аби люди відчували себе вільніше та розкутіше і зверталися зі своїми проблемами до фахівців. Однак міжнародний досвід свідчить про важливість таких тенденцій. Наприклад, у березні цього року ВООЗ оприлюднив посібник “Психічне здоров’я та психосоціальні міркування під час спалаху COVID-19”, в якому викладені рекомендації щодо підтримки ментального та психосоціального благополуччя різних груп населення під час пандемії.
Фото: мережа