Близько 6,5 мільйонів гривень виділили з резервного фонду на відновлення Чернігівської обласної дитячої лікарні. Росіяни 17 березня обстріляли цей медичний заклад касетними снарядами. Що постраждало та коли почнуть ремонт — далі. У сюжеті Суспільного. Чернігів.
Виконуючий обов’язки гендиректора цієї лікарні Микола Люткевич згадує день обстрілу так:
Це було вдень, коли було світло. Пам’ятаємо 17 березня, тоді ще було дуже холодно. Ми були в блокаді без опалення, без світла, без нічого. І люди от вийшли на сонечко погрітися. І нас врятувало, що нещодавно була повітряна тривога і діточок ще більшість була у бомбосховищі. Хто вийшов, то при перших пострілах поховалися. Страшно усвідомлювати, що ця зброя заборонена у всьому світі, і вона для пошкодження живої сили. Виходить як, що жива сила – це наші дітки?
Осколки касетних снарядів розбивали вікна та потрапилили у приймальне й інфекційне відділення та лабораторії на перших трьох поверхах.
“Найстрашніше, що ось тут сиділи люди, і ось тут все це в стінах. Це все уламки, які пошкодили стіни. Тоді не було світла, тому за мікроскопом і комп’ютером ніхто не сидів, але ми розуміємо до чого все це могло призвести”, – розповідає Микола Люткевич.
Більше 200 людей під час обстрілів перебували в бомбосховищі лікарні. Серед них були жителі навколишніх будинків, а також батьки з дітьми, які тут лікувались. Аби діти не сумували, для них придумали конкурс.
“Пройшлися по діткам і сказали, що є конкурс. Не знаєте чим зайнятися, то ось вам листочки, роздали олівці і сказали – конкурс малюночків. І через п’ять хвилин всі такі язик повисовували, від чотирьох рочків до десяти. І у нас пішла така галерея підземна. Малюночки оце все дітки наші зробили під час війни. Як тільки закінчиться війна, то зробимо галерею, зробимо рамочки і буде нам нагадувати про такі часи”, – згадує лікар.
Снаряди прилітали і на задній двір лікарні, де осколками було пошкоджено кисневу станцію та харчоблок. Того дня на цьому місці загинула жінка.
“Бомбили снарядами, так у нас на 6-й поверх прилетіло в нашу будівлю, там частково зірвалося утеплення. Ці вікна були вибиті, ми їх стеклили самостійно. Дівчата працювали день і ніч. Варили дітям їжу і співробітникам”, — розповідає заступник гендиректора з технічних питань Ігор Ністор.
Цього місяця тут і по всій лікарні мають замінити пошкоджені вікна та двері, відновити заклад після обстрілу. На це з резервного фонду вже виділили 6,5 мільйонів гривень.
“Відновлення всіх цих вікон, у нас 237 вікон вибиті частково й є такі, що вилетіли зовсім. 15-ть дверей вибито і пошкоджено. Покрівля частково пошкоджена, а також частково побита сама будівля уламками, а це вже будемо самі виправляти”, — каже Ігор Ністор.
Закінчити роботи з відновлення лікарні планують до початку осінньо-зимового періоду.