Під артилерійськими обстрілами рятували людей, самі жили на станції екстреної швидкої допомоги. Так під час блокади Чернігова працювали лікарі швидкої у Чернігові. Роботу двох лікарів відзначив президент України Володимир Зеленський. Катерину Клепалову і Гюльшен Младенову нагородили почесним званням “Заслужений лікар України”. З однією з них поспілкувалося Суспільне. Чернігів.
Мені було так само страшно, як і будь-кому. Все-таки хотілося робити свою роботу якісно, військові гідно обороняли і продовжують далі обороняти нашу Україну, і не тільки вони, але й інші екстрені служби. хтось має надавати медичну допомогу, хтось має їх лікувати, – розповіла завідувачка навчально-тренувального відділу Катерина Клепалова.
Пенсіонерка Валентина Бабулевич у березні отримала поранення біля свого будинку.
“У волосся мені ось тут влетів осколок, я може через це і залишилася жива, бо він шапку мені пробив, пальто мені пробило, волосся ось так намотало і вилетіло в іншу сторону. А від заколки ось це все, що залишилось”.
Жінка отримала уламкове поранення плеча і ноги. Сусіди викликали їй швидку.
“Ми їдемо в цю сторону, а всі звідси тікають, а люди, які їхали назустріч, то показували, що не треба їхати, там небезпечно”, – пригадав водій карети екстреної медичної допомоги Антон Атрощенко.
Жінку після обстрілів рятувала Катерина Клепалова. Поки обробляла рани, обстріл повторився.
“Десь з частотою 10-15 секунд прилітав снаряд і ось в цей мікрорайон. Це було так близько, ми чули характерний свист, як летять снаряди. Коли прилітало, то трясло весь будинок”.
До 24-го лютого робота Катерини Клепалової не була пов’язана із виїздами на виклик. Вона тренер. Бойові дії й величезне навантаження на лікарів примусили змінити режим роботи. На станції екстреної швидкої допомоги доводилося ночувати і заступати на чергування декілька діб поспіль. Цей мікрорайон Чернігова також регулярно обстрілювався росіянами. Григорій Людний отримав поранення п’ятки.
Першу медичну допомогу йому надала дружина, а потім викликала швидку. На цей виклик приїхала бригада, у складі якої була лікарка Катерина Клепалова.
“Він заповз у гарячці у хату і ліг, я його ковдрами вкривала, холодно йому було, і ми чекали швидку. Медики приїхали, наклали джгут, обрізали і звільнили ногу, швидко поклали на ноші і в лікарню”, – розповіла дружина чоловіка Наталія Людна.
Роботу лікарки Катерини Клепалової відзначив президент України Володимир Зеленський. Їй надали звання “Заслужений лікар України”.
“Справді герої, це правда. Вони ризикували, так у нас ось тут бомбило, що воно летіло і летіло. У мої 67 років я думаю, що це був справжній лікарняний фронт”, – зазначила чернігівка Валентина Бабулевич.