Через моніторингові сервіси, зокрема Clarity-project.info, вдалося виявити, що Чернігівський медичний центр сучасної онкології у 2021 році сплатив 45 тисяч гривень за юридичну допомогу ТОВ “Лігал Айк’ю Груп”.
Як з’ясувалося, серед засновників цього приватного адвокатського товариства є Галина Якуба, голова спілки адвокатів Чернігівщини — одна із головних захисниць тодішнього генерального директора, онкогінеколога Юрія Шеня.
Отже, витрати на приватного адвоката, які фактично стали витратами на захист особистих інтересів Шеня, були покладені на онкоцентр. Таке рішення в умовах постійного дефіциту фінансування в медичній сфері викликає багато запитань. Особливо, коли у штаті медичного центру сучасної онкології є два юристи — провідний юрисконсульт Тетяна Набок та юрисконсульт Марина Карпенко.
За що були сплачені гроші?
Нагадаємо, що на початку 2021 року Юрія Шеня звинуватили у приховуванні конфлікту інтересів під час укладання угод на послуги комп’ютерної томографії та МРТ між онкоцентром та фірмою “Ваша надія”, засновником якої він сам був. Через цю фірму з онкологічного закладу було виведено майже 3 мільйони гривень. Крім того, під час обшуків у гінекологічному відділенні знайшли кілька пакетів із грошима, на яких були написані прізвища пацієнтів, а також деяку кількість коштів без маркування, загальна сума яких перевищувала 100 тис. грн.
Суд першої інстанції визнав Шеня винним, однак під час апеляційного розгляду рішення було скасовано.
Адвокатка Галина Якуба тоді зуміла відстояти Юрія Шеня, врятувавши його від кайданків. Вона переконливо донесла до правосуддя думку про те, що ще до укладення угод із “Вашою надією” Шень передав усі свої права компанії «ЮСТ Чернігів».
Право розпоряджатися коштами, доходами та дивідендами ТОВ «Ваша надія» було передано ТОВ «ЮСТ Чернігів». З витягів, які було надано стороною захисту, вбачається, що близьких родичів в тому товаристві в засновниках, або інші зацікавлені особи також не є засновниками й не приймали участь у діяльності даної організації, на користь якої були передані корпоративні права в управління”, — прокоментувала адвокатка Суспільному.
Згодом, у вересні 2021 року, Шеня також звинуватили в замовленні дорогих консультаційних послуг на 130 тис. грн, які міг виконати планово-економічний відділ онкоцентру, та в укладанні угод на обслуговування комп’ютерної техніки за 377 тис. грн та інші послуги, попри наявність штатних працівників. Під його керівництвом онкоцентр також закрив власну пральню, замовивши ці послуги у приватних підприємців, що суттєво збільшило витрати. Національна служба здоров’я України повідомила про нецільове використання коштів і численні скарги на вимагання оплат за послуги, які мають бути безплатними.
Проте Юрію Шеню вдалося уникнути відповідальності, що свідчить про можливість впливу фінансових ресурсів у його діяльності.
Ось де собака заритий
Можна лише припускати, які механізми впливають на прийняття рішень у системі правосуддя Чернігівщини, щоб не помічати очевидних фактів. Адже Олена Грицик, директорка приватної клініки “Сіммед”, що належить Юрію Шеню (хоча формально 90,69% її власності призначена Миколі Компанійцю, куму колишнього бізнес-партнера Юрія Шеня, нардепа та онкогінеколога Валерія Зуба), також керує ТОВ “ЮСТ Чернігів”. Перевірити такий зв’язок не важко навіть для юриста-початківця.
До того ж прокурор Юрій Максиміхін також зазначив, що, хоча Юрій Шень передав право управління іншій фірмі, він зберіг частку в статутному капіталі та залишився зацікавленим у прибутковій діяльності компанії “Ваша надія”.
Хто найкращі друзі онкологів
А вже взимку 2023 року, під час активних бойових дій, Юрія Миколайовича разом з одним із суддів Деснянського районного суду підловили в Буковелі, де, як пише видання, вони відпочивали «по-багатому».
Фото: мережа
На мій погляд, Галя Якуба за гроші і чорту душу продасть! Якщо це – голова спілки адвокатів, то які ж там рядові адвокати?
Та хіба Юрій Шень один там крав? Він – лише верхушка айзберга.