Багато країн через епідемію COVID-19 ввели обмеження на в’їзд іноземних медичних туристів, проте частина держав пом’якшують ці обмеження для медтуризму, повідомила президент Української Асоціації Медичного Туризму (УАМТ) Віолетта Янишевська.
До нас в УАМТ постійно звертаються пацієнти та просто туристи, які потребують порад щодо того, як безпечно організувати свою поїздку за кордон. Оскільки ситуація із поширенням коронавірусної інфекції постійно змінюється, актуалізація ситуації в ряді країн, куди їдуть на лікування / оздоровлення пацієнти, надзвичайно важлива, — розповіла вона агентству” Інтерфакс-Україна.
Для виїзду за межі України необхідно придбати медичну страховку, яка в разі виявлення захворювання на COVID-19, покриє лікування в тій країні, куди людина їде.
У деяких країнах по приїзду вимагається обсервація протягом 14 днів. На цей час клініки, санаторії, SPA & Wellness ряду країн не приймають іноземних пацієнтів. Також у ряді держав існують свої правила: із країн “зеленої зони” або всередину деяких країн Євросоюзу — можуть впускати й без обсервації. У деяких країнах існують вимоги щодо складання тестів на COVID-19. При підтвердженні негативного результату ПЛР-тестів на COVID-19 / експрес-тестів або медичної довідки/ пускатимуть у ряд країн без 14 денної обсервації.
За даними УАМТ, зокрема в Австрії, пасажири, що звільнені від обмеження в’їзду, повинні здійснити самоізоляцію вдома впродовж 14 днів або пройти карантин протягом двох тижнів. Однак ця вимога не поширюється при наявності негативного тесту на COVID-19, виконаного не більш ніж чотири дні тому. При цьому медична довідка повинна підтверджувати, що людина не має COVID-19. Мандрівники, які бажають в’їхати через відкритий сухопутній кордон, повинні мати при собі медичну довідку, де зазначено, що мандрівник не схильний до дії COVID-19. Довідка повинна бути видана максимум за чотири дні до прибуття і бути написана англійською, французькою, німецькою або ж італійською мовами. Мандрівники, які прибувають в аеропорт Відня й не мають такої медичної довідки, можуть пройти тест на COVID-19 та отримати результат за дві-три години.
Всі пасажири, що прибувають у Бахрейн, пройдуть карантин впродовж 14 днів незалежно від результатів тесту на COVID-19.
У Білорусі немає заборони на в’їзд іноземних громадян у країну, проте білоруські клініки поки що не приймають іноземців на лікування. Пасажири проходитимуть огляд, а ті, у кого виявлять симптоми захворювання, підуть на карантин. На період тривання карантину (самоізоляції) залишати Республіку Білорусь зазначеним особам заборонено.
Мандрівники, які прибувають до Бельгії, повинні залишатися вдома протягом 14 днів після повернення з подорожі, стежити за своїм здоров’ям і практикувати соціальне дистанціювання. Для мандрівників, які мають важливі ділові поїздки, карантин не потрібен.
Болгарія заборонила в’їзд у країну більшості іноземних громадян, включаючи мандрівників з деяких європейських країн, у яких спостерігається високий рівень захворюваності COVID-19. Всі мандрівники незалежно від національності підлягають обов’язковому 14-денного карантину.
У Великобританії обмеження на в’їзд у країну відсутній, але з 8 червня 2020 застосовуються нові заходи для осіб, які прибувають. Зокрема, до прибуття необхідно заповнити онлайн-форму відстеження контактів, вказати в ній наступне місце розташування самоізоляції та її обов’язковий режим протягом 14 днів.
Німеччина скасувала заборону на поїздки у 26 країн-членів ЄС із 15 червня. Поліція вручить мандрівникові бланк і проінструктує його щодо того як ізолюватися самостійно і зв’язатися з департаментом охорони здоров’я в разі потреби.
Всі мандрівники з симптомами COVID-19 спрямовуватимуться в місцеві органи охорони здоров’я, де їм можуть рекомендувати медичне обстеження або впровадити щодо них карантинні заходи. Всі пасажири піддаються обов’язковому 14-денному карантину.
В Іспанії з 15 травня пасажири, що прибувають з інших країн, повинні будуть відбути самоізоляцію вдома / місцем проживання впродовж 14 днів відразу після прибуття.
У Казахстані ті, хто приїздить з-за кордону, перебуватимуть на карантині до двох днів і тестуватимуться на COVID-19. Люди, у яких спостерігатимуться симптоми коронавірусу або ж вони матимуть позитивний результат тесту, будуть госпіталізовані. Ті, у кого тест негативний, після двох днів контрольованого карантину будуть звільнені, проте повинні будуть залишатися на самоізоляції протягом 12 днів.
У Китаї авіаційна влада продовжить обмеження на міжнародні рейси до 30 червня. Всі мандрівники, які в’їжджають у Китай, після прибуття будуть перевірені й матимуть пройти 14-денний карантин в обраній урядом установі або готелі власним коштом навіть якщо вони постійно проживають у Китаї.
В ОАЕ органи охорони здоров’я закликають всіх мандрівників, які повернулися, практикувати самоізоляцію протягом не менш як 14 днів.
У Польщі всі мандрівники будуть зобов’язані пройти 14-денний карантин, між тим при транзиті через Польщу карантин не потрібен.
У Туреччині в’їзд у країну без обмежень. Проте мандрівники з країн “червоної зони” повинні пройти тестування або надати довідку про наявність негативного результату на COVID-19, а також пройти термометрію по прильоту.
Разом з тим Янишевська зазначила, що мандрівники, водночас медичні туристи, які приїжджають в Україну на лікування, також повинні дотримуватись ряду обмежень. Зокрема, з 15 червня в Україні дозволили в’їзд іноземцям, які не є громадянами країн зі значним поширенням COVID-19 і не були на території цих держав впродовж останніх 14 днів.
Для в’їзду в Україну іноземцям з “червоної зони” (країн, у яких активні випадки коронавірусної інфекції становить понад 40 на 100 тис. населення) необхідно пройти тест на COVID-19 по приїзду, в аеропорту або надати довідку про негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж за сім днів до в’їзду. Також пройти термометрію в аеропорту й обов’язкову обсервацію / самоізоляцію протягом 14 днів. А за наявності симптомів захворювання — госпіталізацію за страховкою.
На підставі опублікованого списку країн із зонами поширення COVID-19 Держприкордонслужба України пропускатиме іноземців в Україну, які дали згоду на самоізоляцію із використанням електронного сервісу “Дій вдома”. Для прийняття рішення про обсервацію іноземців, які не дали згоди на самоізоляцію, прикордонники вправі інформувати компетентні органи. Люди обов’язково повинні перебувати в захисних масках або респіраторах.
Янишевська підкреслила, що місця для обсервації були чітко відібрані ще у квітні 2020 року, “проте багато об’єктів, які раніше брали на обсервацію, — перш за все, мова йде про санаторії та готелі, — на цю мить вже приймають на лікування / оздоровлення / проживання пацієнтів або звичайних туристів і вже не працюють як обсерваційні об’єкти ».
У багатьох країнах під час купування квитків пасажири знайомляться із правилами в’їзду в Україну, перед вильотом їм пропонується обрати для проходження об’єкт обсервації або замінити обсервацію на самоізоляцію, – сказала вона.
Янишевська також зазначила, що для в’їзду в Україну іноземці обов’язково повинні мати страховий поліс, який поширюється на лікування коронавірусу й обсервацію.
У переліку документів для іноземного пацієнта також є запрошення із клініки, лист до Департаменту консульської служби МЗС України, лист до Держприкордонслужби України, медстраховка від COVID-19 і результат ПЛР-тесту на COVID-19 не пізніше ніж за сім днів до в’їзду.
За матеріалами Interfax-Україна
Фото: мережа