З моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року внаслідок обстрілів загинули понад 100 цивільних медичних працівників. Було пошкоджено або зруйновано 1877 медичних закладів і 876 аптек, а також постраждала п’ята частина машин швидкої допомоги.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ). Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко оголосив ці дані 11 вересня під час конференції United for Justice, що була присвячена наслідкам російських атак на цивільні об’єкти.
У заході взяли участь представники ЄС, Міжнародного кримінального суду, Консультативної групи з питань воєнних злочинів, а також українські й міжнародні правозахисники та прокурори.
За офіційними даними МОЗ, 715 медичних закладів в Україні зазнали значних пошкоджень або були повністю знищені. Якщо брати до уваги окремі будівлі, то пошкоджено 1657 об’єктів медичних установ, з яких 220 не підлягають відновленню. Також постраждали 876 аптек, 67 із яких зруйновані повністю.
Найбільших руйнувань зазнали медичні заклади в Харківській, Донецькій, Миколаївській, Київській, Чернігівській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях.
Ляшко зазначив, що загальні збитки, завдані медичній інфраструктурі України, вже перевищують 7 мільярдів доларів.
Також міністр нагадав про недавній обстріл міста Семенівка на Чернігівщині 11 вересня, під час якого російська артилерія пошкодила місцеву лікарню. Він також звернув увагу на загибель 21-річного фельдшера Євгена Юрка, який помер від поранень, отриманих під час атаки на Харків 1 вересня. Юрко працював фельдшером і навчався в Харківському національному медичному університеті.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) зафіксувала 1940 атак на українську медичну систему з моменту початку війни. Це найбільший показник, зареєстрований ВООЗ під час будь-якої гуманітарної кризи. Близько 42% цих атак були спрямовані на об’єкти первинної медичної допомоги.
Фото: мережа