
Що двадцять хвилин біля екрану – двадцять секунд перерви. Лікар-офтальмолог Світлана Возіян розповіла Суспільному, як зберегти зір в умовах дистанційної освіти.
У Чернігові така форма навчання для учнів 5-11 класів розпочалася 28 жовтня, продовжили її до 24 січня. Після новорічних канікул навчатиметься вдома і початкова школа.
Якщо не вдається мінімізувати час, проведений біля екранів, лікарі рекомендують відпочивати кожні 20 хвилин.
Є таке правило 20 і 20. 20 хвилин працюємо і 20 секунд відпочиваємо. Подивитись у далину, закрити очі, замріятись, коли замріяний погляд, то очі не фокусуються на якомусь об’єкті і всі м’язи ока розслабляються, – розповідає офтальмолог Світлана Возіян.
Рекомендовано кожного дня влаштовувати прогулянки по 1.5-2 години на свіжому повітрі. Прогулянки мають відбуватися у денний час, тому що, особливий спектр сонячного світла корисний для очей, каже лікарка. Наступним пунктом виділяє лікувальну фізкультуру для очей.
«Заплющити очі і зробити кругові рухи очима. Міцно зажмурити очі, розплющити очі – такі вправи допоможуть розслабити м’язи очей».
Повторювати вправи потрібно 3-5 разів.
Важливим є правильно організоване освітлення робочого місця. Комп’ютер не має стояти навпроти вікна, а лампа має стояти з протилежного боку від руки, якою пише дитина.
«Ще є «правило витягнутої і правило зігнутої руки». Якщо дитина працює за персональним комп’ютером чи за ноутбуком, чи гаджетом, то максимально оптимальна робоча відстань – витягнута рука. Якщо дитина працює з паперовими носіями – то це відстань – зігнута рука».
Фото – мережа