Нещодавнє дослідження вчених зі Швеції та Англії виявило можливий зв’язок між високим рівнем кофеїну в крові та зниженням ризику ожиріння та діабету 2 типу. Незважаючи на те, що раніше були виявлені зв’язки між вживанням кави та зниженням ризику діабету, такі дослідження значною мірою спиралися на дані спостережень, а не причинно-наслідкові зв’язки.
У новому дослідженні використовувався метод менделевської рандомізації, який дозволив вченим перевірити, чи може наявність генетичних факторів, пов’язаних із уповільненням метаболізму кофеїну, безпосередньо вплинути на шанси прояву інших ознак, таких як ожиріння та діабет 2 типу.
Аналізуючи дані приблизно 10 000 добровольців, які брали участь в інших довгострокових дослідженнях, вчені відстежили, чи носії цих генетичних варіантів були менш схильні до розвитку діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань та інших факторів ризику. Вчені з’ясували, що люди, які генетично схильні до високого рівня кофеїну в крові, дійсно рідше мають високий індекс маси тіла, велику кількість жиру в організмі та діабет 2 типу.
Вчені відзначили, що хоча результати дослідження мають обмеження, наприклад, усі учасники були європейцями, тому результати можуть відрізнятися для людей інших національностей, і є більш ранні дослідження, які не виявили зв’язку між вживанням кофеїну та зниженням ризику діабету, повністю відкидати результати дослідження не варто.
Фото: мережа