
Фото: мережа
Уряд прийняв нову постанову, що відчутно спростила процес направлення військовослужбовців на лікування за кордон.
Тепер для медичної евакуації захиснику не потрібно отримувати висновок консиліуму військово-медичної установи. Натомість, медичний заклад, де перебуває захисник чи захисниця України для лікування чи реабілітації, може ініціювати та визначити потребу в направленні на лікування за кордон.
Медичний заклад також готує пакет документів, який включає:
- Згоду військового/військової або його/її законного представника на проведення лікування за кордоном.
- Згоду на обробку та передачу персональних даних медичним установам іноземних країн.
- Виписку з медичної карти амбулаторного (чи стаціонарного) хворого, складену відповідно до форми, затвердженої МОЗ.
- Висновок про необхідність направлення військового/військової на лікування за кордоном.
Шаблони згаданих документів можна знайти за покликом: https://moz.gov.ua/dokumenti
Далі, пакет документів, що супроводжує евакуацію, надсилається медичним закладом до відповідного державного органу, включно із сектором безпеки й оборони, де перебуває військовий/військова. Цей орган подає на розгляд Міністерству Охорони Здоров’я (МОЗ) лист-направлення в електронній формі разом із копіями необхідних документів.
Після цього МОЗ звертається до країн Європейського Союзу для отримання підтвердження готовності надати безоплатну медичну та реабілітаційну допомогу українському захиснику. Ця інформація надсилається до Командування Медичних сил або відповідного державного органу, що входить до складу сектору безпеки та оборони, а також до адміністрації Держприкордонслужби та МЗС. Також МОЗ інформує про погоджений з іноземною стороною перелік оборонців України, яких можуть прийняти на лікування за кордоном.
Під керівництвом офіційних структур Європейської комісії МОЗ організовує транспортування військових до закордонної клініки.
Фото: мережа