Зазначимо, що це вже не перший випадок, коли Віктору Кульбакові закидають отримання хабаря.
Перша затримка датується 9 липня 2015 року. Кульбако був підозрюваний у заволодінні майном із використанням свого посадового становища та вимаганні коштів від підлеглих. За інформацією правоохоронних органів, керівник Головного управління ветеринарної медицини Чернігівської області Віктор Кульбако налагодив схему, якою він збирав кошти від районних управлінь, де місцеві фахівці отримували хабарі від підприємців в обмін на “захист” їхніх інтересів.
Під час обшуків на робочому місці та вдома правоохоронним органам вдалося виявити майже 40 тисяч гривень у готівковій формі та талони на пальне (400 літрів). Слідство вважало, що ці кошти та талони становлять “данину” від підлеглих. Пізніше стало відомо, що щомісячний внесок із кожного районного управління становив 25 тисяч гривень або 50 тис. грн за квартал. На той момент в області було 22 відділення. Віктор Кульбако наполягав на тому, що просив керівників районів зібрати кошти для допомоги захисникам України в зоні АТО, проте без конкретних сум та на добровільних засадах. Попри пояснення Віктора Кульбака та одного з його підлеглих, їх однаково взяли під варту.
Сьогодні вранці нам вдалося затримати, а фактично зламати вертикально побудовану схему системного хабарництва та поборів у Чернігівській області – затримані під час одержання хабаря керівник Управління ветеринарної медицини, його заступник, два районні керівники. Це було сьогодні вранці, – сказав тоді, 9 липня 2015 року, голова СБУ Василь Грицак.
Однак пізніше Кульбакові та його підлеглому вдалося вийти на свободу, внісши заставу в розмірі 250 тисяч гривень за керівника та 150 тисяч гривень за підлеглого. Опісля Віктор Кульбако перебував на лікуванні в кардіологічному відділенні.
Юрій Павлішен, який на той час обіймав посаду заступника начальника головного управління і заступника головного державного інспектора ветеринарної медицини області, поспішив відкинути зв’язок зі своїм патроном Віктором Кульбаком. У своїй бесіді з журналістами він заявив, що не мав ніякого відношення до вказаної справи і продовжує виконувати свої службові обов’язки. Він також зауважив, що разом із ним у команді Кульбака працюють ще два заступники, які не згадані на офіційному вебсайті Управління. Павлішен запевнив, що не залучався до вищезазначеної справи ані підозрюваним, ані як свідок.
Далі справа розгортається так, що в суді керівники районних управлінь підтвердили добровільність пожертв для потреб учасників АТО. Отже, у квітні 2016 року Деснянський суд виправдав звинувачуваних чиновників.
Проте прокуратура оскаржила вирок, і в серпні 2017 року Апеляційний суд Чернігівської області засудив Віктора Кульбака до 6 років та його колегу до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна, крім житла.
Відомо, що обвинувачені оскаржили рішення у Вищому касаційному суді, який скасував попередній вирок і в березні 2019 року повернув справу на повторний розгляд. З другої спроби, у вересні 2019-го, Чернігівський апеляційний суд погодився з вироком Деснянського суду і виправдав обвинувачених.
Фото: 0462.ua, СБУ