У Чернігові 20 жовтня презентували комплексну термомодернізацію КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради.
Комплексна термомодернізація будівлі міського пологового будинку є результатом участі Чернігова у проєкті «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», який реалізується Німеччиною в Україні через німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ. Ремонтні роботи з утеплення завершили цього місяця. Наразі закінчують облаштування прибудинкової території.
14 серпня 2018 року почалося будівництво у рамках проєкту GIZ, в якому двом українським містам – Чернігову та Сумам – на грантовій основі були виділені кошти. Зокрема, Чернігову – 300 тис. євро, на той час – 8,2 млн грн. Загальна вартість робіт – 24,2 млн грн. Тобто співучасть міського бюджету – 16 млн грн., – нагадав міський голова Владислав Атрошенко.
Важливим є той факт, що технічний нагляд здійснювався зусиллями двох сторін: як з боку управління капітального будівництва міської ради, так і з боку спеціально відібраної німецькими колегами компанії. Наразі весь запланований об’єм робіт закінчений.
Загалом за весь час реалізації проєкту зроблений величезний обсяг робіт з урахуванням державних будівельних норм України та міжнародних норм. А саме:
- ізоляція труб, стелі та трубопроводів підвальних приміщень,
- встановлення 4-х індивідуально – теплових пунктів,
- модернізація вхідної групи зі старої металопластикової конструкції на сучасну алюмінієву,
- модернізація вбиральні для маломобільних груп населення,
- заміна частини вікон та дверей,
- заходи з ізоляції (утеплення стін),
- реноваційні заходи, що не відносяться до енергоефективності,
- капітальний ремонт ґанків, приямків, під’їзд на рампу для прийому пацієнток,
- зображення 2-х муралів,
- благоустрій території навколо лікарні тощо.
Виконуюча обов’язки головного лікаря пологового будинку Галина Леник зазначила, що пологовий будинок став комфортним і сучасним. За останні п’ять років у закладі відбулося значне покращення матеріально-технічного оснащення. Закуплені, зокрема, два сучасні ультразвукові апарати експертного класу, цифровий рентгенівський апарат, транспортний кювез та три апарати для неінвазійної вентиляції легень для недоношених діток, також оснащення для відділення інтенсивної терапії. Крім того, зроблені ремонти операційних та палат для пацієнток.
Система подачі тепла працює автоматично, тобто програмно задається температурний режим у залежності від приміщень, від часу доби та температури повітря. Завдяки реалізації такого проєкту очікується значна економія по рахунках за споживання тепла.
За матеріалом пресслужби Чернігівської міської ради