Чинний керівник Комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Олександр Заїка виявився не тільки втікачем (з перших днів війни втік з Чернігова – ред.), а ще і здібним шахраєм. Повернувшись в Чернігів, він розгорнув нечуванний до цього в онкоцентрі “схематоз” із привласнення державних коштів. Інформує у власному розслідуванні видання “Новини Чернігівщини”.
Спочатку були прямі закупівлі медикаментів по завищеним в 1,5-2 рази цінах. А коли Уряд скасував безтендерні закупівлі, Заїка повернувся до старої та перевіреної практики – тендер під своїх. Нижче ми ( видання) розпишемо, як шахрай Заїка за допомогою корумпованих посадовців зняв переможця тендеру та віддав перевагу своїй компанії, тендерна ціна якої була вищою на майже 1,2 мільйони гривень.
Схема розкрадання коштів на тендерах
29 червня 2022 року КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради м. Чернігів було проведено тендер по об’єкту «Капітальний ремонт цоколя та вимощення головного корпусу Комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 211-д (код за ДК 021:2015 45453000-7: Капітальний ремонт і реставрація)» на суму у 2 730 077, 00 грн. Всього учасників торгів було три. Найбільш економічно вигідну пропозицію надало ТОВ «ІНЕКС РЕАЛ» сумою 2 224 818,60 грн, тож економія бюджетних коштів складає – 505 258,40 грн. Другий учасник ТОВ «ДІОРО» запропонувало суму у 2 690 815,36 грн. та третій учасник ТОВ «СЛАВСПЕЦБУД» запропонував суму – 2 692 214,17 грн.
18 липня 2022 року уповноважена особа Комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради м. Чернігів – Валентина Лошак з зацікавленістю відхилила тендерну найбільш вигідну пропозицію ТОВ «ІНЕКС РЕАЛ» з явною економією бюджетних коштів на суму 505 258,40 грн., не надавши ТОВ «ІНЕКС РЕАЛ» виправити помилку, згідно ст.16 Закону України « Про публічні закупівлі», яка не впливає на зміст тендерної пропозиції, і почала незаконно розглядати тендерну пропозицію ТОВ «ДІОРО».
Якщо провести аналіз, поданих кошторисних документів, наданих фірмами ТОВ «ДІОРО» та ТОВ «СЛАВСПЕЦБУД», то можна дійти висновків, що це пов’язані між собою фірми, які за попередньою домовленістю взяли участь в закупівлі «Капітальний ремонт цоколя та вимощення головного корпусу Комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради м. Чернігів, проспект Миру, 211-д (код за ДК 021:2015 45453000-7: Капітальний ремонт і реставрація)» з метою заволодіння бюджетними коштами а саме:
1. Номера будов 155 – ТОВ «ДІОРО», та 156 – ТОВ «СЛАВСПЕЦБУД», що можливо створювались в одному програмному комплексі та на одній обчислювальній машині однією особою.
2. В документі договірна ціна показники ТОВ «ДІОРО»та ТОВ «СЛАВСПЕЦБУД» по заробітній платі, вартості експлуатації будівельних машин і механізмів, загальновиробничих витрат, інших супутніх витрат, прибутку, кошти на покриття адміністративних витрат будівельно-монтажних організацій копійка в копійку співпадають, що на практиці неможливо та доводить факт того, що договірні ціни створювались в одному програмному комплексі та на одній обчислювальній машині однією особою.
А також одна суттєва помилка була допущена в кошторисній документації ТОВ «ДІОРО» та ТОВ «СЛАВСПЕЦБУД» до закупівлі «Капітальний ремонт цоколя та вимощення головного корпусу Комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради м. Чернігів, проспект Миру, 211-д (код за ДК 021:2015 45453000-7: Капітальний ремонт і реставрація)» були складені з порушенням вимог Настанови з визначення вартості будівництва від 05.11.2021р., а саме п 5.
3 – Визначення вартості прямих витрат при складанні ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни), в якому зазначено, що заробітна плата в складі прямих витрат на певний обсяг робіт і вартості людино-години середнього нормативного розряду цих робіт для ланки робітників-будівельників.
Вартість людино-години, яка відповідає середньому нормативному розрядові робіт визначається виходячи з середньомісячної заробітної плати на одного працівника в режимі повної зайнятості, яку учасник процедури закупівлі (підрядник) планує отримати на об’єкті замовлення з урахуванням показника середньомісячної норми тривалості робочого часу, встановленого центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері праці.
ТОВ «ДІОРО» та ТОВ «СЛАВСПЕЦБУД» при розрахунку заробітної плати було застосовано показник середньомісячної норми тривалості робочого часу, встановленого центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері праці в розмірі – 166,17 люд.год., що не відповідає показнику затвердженому органом виконавчої влади на 2022 рік, з врахуванням змін на воєнний час та призвело до суттєвого завищення договірної ціни ТОВ «ДІОРО» та ТОВ «СЛАВСПЕЦБУД» та мають бути тендерні пропозиції відхилені.
Другий тендер, як під копірку
Також 4 липня 2022 року Комунальним некомерційне підприємство «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради м. Чернігів було проведено тендер по об’єкту: «Капітальний ремонт (підсилення) зовнішніх огороджувальних конструкцій цегляних стін головного корпусу Комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради м.Чернігів, проспект Миру, 211Д (код за ДК 021:2015 45453000-7: Капітальний ремонт і реставрація)» на суму 3 571 952,00 грн. Всього учасників торгів було три. Найбільш економічно вигідну пропозицію надала ТОВ «ІНЕКС РЕАЛ» сумою 2 888 909,00 грн, економія бюджетних коштів складає – 683 043,00 грн. Другий учасник ТОВ «ДІОРО» запропонував суму на 3 517 290,56грн., та третій учасник ТОВ «СЛАВСПЕЦБУД» запропонував суму – 3 553 445,66 грн.
18 липня 2022 року уповноважена особа Комунальним некомерційне підприємство «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради м. Чернігів – Валентина Лошак з зацікавленістю відхилила тендерну найбільш вигідну пропозицію ТОВ «ІНЕКС РЕАЛ» з економією бюджетних коштів на суму 683 043,00 грн. не надавши ТОВ «ІНЕКС РЕАЛ» виправити помилку, згідно ст.16 Закону України « Про публічні закупівлі», яка не впливає на зміст тендерної пропозиції і почала незаконно розглядати тендерну пропозицію ТОВ «ДІОРО». По цьому тендеру у ТОВ «ДІОРО» та ТОВ «СЛАВСПЕЦБУД»виявлені ті ж самі порушення, що і першому.
Всі ці порушення вказують на те, що уповноважена особа Комунального некомерційного підприємства«Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради м. Чернігів – Валентина Лошак повинна негайно відхилити тендерні пропозиції ТОВ «ДІОРО» та ТОВ «СЛАВСПЕЦБУД» та звернутися до правоохоронних органів та антимонопольного комітету України з приводу взаємопов’язаних підприємств, які дійшли змови з метою заволодіння бюджетними коштами в сумі 505 258,40 грн., та в 683 043,00 грн. відповідно.
Але, як ви вже розумієте, жодного звернення до правоохоронців не надходило. Замість цього Олександр Заїка дав вказівку на розгляд переможцем ТОВ «Діоро», що і було зроблено. 22 липня, на сайті Прозоро, в вище вказаних тендерах, з’явився переможець – ТОВ «ДІОРО», тендерні ціни якої вищі на 1 млн.193 тис.грн. Саме стільки втратить бюджет онкоцентру і як ми вже бачимо, отримає шахрай Заїка, якщо правоохоронні органи і надалі закриватимуть очі на тотальну корупцію в онкоцентрі.