Життя Ольги Одарченко кардинально змінилося чотири роки тому.
Життя пішло шкереберть через імовірну лікарську помилку. Жительці Чернігова Ользі Одарченко діагностували рак, але після операції з’ясувалося, що онко й не було. Тепер жінка бореться з наслідками непотрібного хірургічного втручання.
Про те, як таке могло трапитись і що робити далі – 8-го грудня 2020-го року йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Життя Ольги Одарченко кардинально змінилося чотири роки тому. І навіть не тоді, коли їй поставили діагноз рак молочної залози, а вже на восьмий день після операції під час розмови з лікарем, який і ошелешив жінку – раку в неї не було.
Їй тоді було 37 і Ольга вирішила жити далі. Так, – порізана, але здорова. І без ніяких засторог повернулася до звичного життя. А через рік її права рука почала набрякати. Оскільки нічого не боліло – до лікарів не зверталася. А ще через рік різниця в об’ємах рук сягнула п’яти сантиметрів.
Виявилося, що це лімфедема: нагромадження лімфатичної рідини в тканинах, що призводить до набряку ділянки тіла. Тоді жінка й дізналася, що окрім частини молочної залози їй вирізали ще й десять здорових лімфовузлів. Про можливі наслідки – каже Ольга – лікар-онколог її не попередив.
Ольгу оперував хірург Олександр Заїка. Каже, лімфовузли вирізав, бо так тоді вони практикували. Експрес-аналіз під час операції не робив, бо повірив цитології. Та й пухлину руками намацував. А Ольга просто потрапила до статистики помилкових діагнозів.
Кожен такий випадок у нас розглядається окремо. Дійсно, гіпердіагностика рака – є офіційна статистика – біля трьох відсотків. Такі випадки ми розбираємо, розглядаємо, передивляємось, але, якщо вам здається, що ставити діагноз рак – це легко і просто – я запевняю, що ні, – говорить Олександр Заїка, хірург-онколог Чернігівського обласного онкодиспансеру.
У Національному інституті раку зразки Ольги Одарченко вивчали у двох лабораторіях. У матеріалах, які вирізали під час операції, раку не було.
Цитологічні зразки, на підставі яких діагностували рак – досліджували в сусідній лабораторії. Там усе складніше, бо зразки чомусь уже не придатні для точного висновку.
Тим часом військова, учасниця АТО, яка раніше участю в благодійних заходах збирала гроші на допомогу армії, тепер збирає собі на трансплантацію лімфовузлів. Це чимала сума. А шлях відшкодування збитків за скалічене здоров’я в Україні надто складний і тривалий.
Ольга Одарченко – мати одиначка і переживає, щоби її руку геть не відібрало. Боїться залишитися без роботи і сам на сам із наслідками непотрібної операції.
Допомогти їй можна за реквізитами Приватбанку: 4731 2196 1520 4025 Одарченко О.В.
Фото: MEDBOOK