
Фото: Чернігівська міська лікарня№3
Наразі в Чернігівській міській лікарні №3 проходять реабілітацію 11 військових, які зазнали різноманітних травм та захворювань. Впродовж року в медзакладі було реабілітовано 115 бійців. Відділення може прийняти до 30 осіб одночасно.
Медики застосовують різні методи лікування, як-то фізичну терапію, ерготерапію, кінезотерапію та механотерапію, щоб допомогти бійцям відновитися.
Війна сильно вплинула на психічний стан військових та цивільних осіб, тому надається психологічна підтримка й консультування. У лікарні працюють психотерапевт, психолог і лікар-психіатр, які надають необхідну допомогу.
Один із найважчих пацієнтів, Сергій Жигір, боєць 58-ї бригади, зазнав складної черепно-мозкової травми. Він втратив здатність розуміти та висловлюватися. Після лікування в різних шпиталях Україні Сергія доправили до Чернігівської міської лікарні №3, де вже за два тижні реабілітації він почав відновлюватися. Його першим словом було ім’я дружини. Тепер його дружина, Ольга Жигір, допомагає йому відновити мовлення та моторику.
Логопед Юлія Зуб бачить значний прогрес у стані Сергія. Кожне заняття приносить нові слова та зміни. Він уже краще розуміє мову та намагається спілкуватися з оточенням.
У лікарні найчастіше зустрічаються наслідки мінно-вибухових травм та захворювань, пов’язаних із фізичними навантаженнями, наприклад, остеохондрозом. Поранені військові та їхні родичі можуть самі обирати лікарню для реабілітації.
Після реабілітації багато військових повертаються до служби. Хоча не всі з них повертаються на передову, вони продовжують служити там, де це необхідно згідно з рішенням ВЛК.
Фото:мережа