Сухий басейн, шведська стінка, велотренажери, кімната для реабілітації, заняття з логопедом та психологом. У Мені запрацював оновлений інклюзивно-ресурсний центр для дітей. У серпні цього року Менська громада отримала грант на 50 тисяч доларів від Асоціації міст України та Unicef. За ці гроші у приміщенні колишнього дитсадка зробили ремонт та придбали нове обладнання для інклюзивного центру. Повідомляє Суспільне Чернігів
Улюблена гра семирічного Нікіти — гра в м’ячик. У хлопчика дитячий церебральний параліч, коли йому було півтора місяця, стався крововилив в мозок.
“Коли я дізналася, що моя дитинка буде з особливими потребами. Звичайно, як кожна мама, я впала у депресію”, — розповіла мати Нікіти.
Раніше, говорить Олена, возили Нікіту на реабілітацію в Чернігів, зараз оновлений інклюзивно-ресурсний центр відкрився у Мені.
“Я завжди мріяла, щоб тут у нас відкрився такий центр. Хай він не буде такий великий, хай там не буде стільки спеціалістів. Головне для нас це логопед, реабілітолог і психолог, бо психолог навіть мамам потрібен, я вам скажу. Ми чекали-чекали, і коли дочекалися, і коли сюди прийшли, ви знаєте, от дійсно була атмосфера такого тепла, затишку, от чесно. Я бачу і дитині сподобалося”.
Шестирічний Данило з сусіднього села Куковичі проходить реабілітацію в центрі після операції, яку зробили місяць тому.
“Центр нам подобається, по-перше, добратися мені до нього і гарно тим, що є тут фахівці, які можуть допомогти тут дітям, з такими потребами й з такими вадами”, — поділилася враженнями мати хлопчика Аліна.
У серпні цього року Менська громада отримала грант у 50 тисяч доларів від Асоціації міст України та Unicef. Їх витратили на оновлення інклюзивно-ресурсного центру. Зробили ремонт в колишньому приміщенні дитсадка та придбали нове обладнання.
“На сьогодні рішенням сесії нам виділили нове велике приміщення площею 205 квадратних метрів, що відповідає всім вимогам нашого положення. За рік до нас за допомогою звертаються близько 160-180 дітки з особливими освітніми потребами, десь менша половина діти з нашої громади й решта і з інших громад. Взагалі за час існування центру, ми допомогли та обстежили понад 600 діток”, — розповіла директорка центру Ольга Скосир.
Міський голова Мени Геннадій Примаков каже, що потреба в таких послугах для дітей дедалі збільшується.
“Ми спостерігаємо таку тенденцію, збільшення таких дітей, таких послуг, стресові ситуації, війна, внутрішні переміщені, батьки йдуть на війну і ми бачимо, що є зріст і попит на такі послуги. Ми створили всі умови, які відповідають всім європейським стандартам. Ми поставили собі задачу, як можна швидко все зробити, були такі виклики, які здорожчання цін, товарів, в тому числі будівельних товарів, ріст був великий, тому потрібно було зробити швидко, але обов’язково якісно”.
На реалізацію проєкту пішло пів року, а до центру мають змогу звертатися діти з восьми громад області.
“Це глобальна національна ініціатива, цій ініціативі декілька років. У свій час асоціація міст України спільно з Юнісеф підписали меморандум, він спрямований в першу чергу на підтримку малих громад, які є опорними. Кількість дітей, які зараз можуть обслуговуватися, вона значно зросла, тобто з 15 до 164. По-друге, обслуговування цього центру, де-факто, після реформи адміністративного устрою буде охоплювати вісім районів. Тобто це величезна кількість територіальних громад”, — розповів виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.