Ще до початку широкомасштабної війни в Україні придбати ліки з нарковмісними препаратами, які відпускалися за «червоними» рецептами, у Коропі вже було неможливо. Інформує газета “Нові горизонти”.
Аптеку «Ліки України» виселили з приміщення. І якщо тоді ще жевріла надія, що, можливо, якось вирішиться проблема з приміщенням і аптека повноцінно запрацює, то тепер ніяких перспектив не залишилося. Аптечний пункт «Ліки України» закрили назавжди. А жодна інша аптека в Коропі не реалізовує нарковмісні препарати.
«У мене донька хворіє, їй постійно треба ліки, які відпускаються за «червоним» рецептом. Це життєво необхідно. А ось зараз за цими ліками ми повинні їхати до Чернігова. У Коропі їх уже в жодній аптеці не відпускають. Допоможіть нам», – роздався ще до війни у слухавку стривожений заплаканий голос жінки.
Як не прикро, але допомогти людині у цій ситуації виявилося не в наших силах. Раніше ліки за «червоними» рецептами відпускалися тільки аптекою «Ліки України». Мала аптека ліцензію, а потім втратила її разом з приміщенням, у якому перебувала: Чернігівська обласна рада не продовжила приватному підприємству «Ліки України» договору оренди майна. Натомість створила власне комунальне підприємство «Ліки Чернігівщини». Коли нове підприємство повноцінно запрацює – наразі невідомо, адже це справа не одного дня. Та й війна стала на заваді.
Аптеки «Ліки України» змушені були звільнити приміщення, у яких колись ймовірно поселиться новостворена комунальна аптека, і переїхати. Коропська аптека «Ліки України», яка враз стала аптечним пунктом, переселилася в поліклінічне відділення, де займала одну кімнату. Тісно, незручно. Але для людей була біда навіть не тому . Пункт не може зберігати і відпускати нарковмісні препарати. Одне, що ліцензія вже втратила чинність, оскільки змінилася адреса, інше – до зберігання таких ліків дуже високі вимоги, вони мають зберігатися в окремому приміщенні під сімома замками.
Як з’ясувалося під час написання матеріалу, не тільки нарковмісні ліки неможливо було у Коропі купити. До заборони потрапили також препарати, які належать до групи «отрути». Чимало препаратів суворої звітності, які відпускалися за звичайними рецептами лікарів, – їх також придбати у Коропі ніяк не вдасться. Серед них – ліки від астми, тиску, нейролептики. І навіть звичайна і відома всім марганцівка. Її купити можна було тільки в одній аптеці «Ліків України».
Ніяка інша ж аптека у Коропі не відпускає ліків за «червоними» рецептами.
А що ж робити людям? Центральна лікарня і зараз виписує ліки за «червоними» рецептами, а ось щоб придбати їх, необхідно їхати до Новгорода-Сіверського, Мени або Чернігова. І виходить так, що людям доводиться заплатити за дорогу у рази більше, ніж вартують самі ліки. А ще і потратити дорогоцінний час. А якщо людина не в спромозі оплатити дорогу, а ліки треба конче? Це справді біда. Є винятки для онкохворих. Їх нарковмісними препаратами забезпечує центральна лікарня.
Ще до війни ми телефонували в обласний офіс «Ліків України», цікавилися, чи варто коропчанам надіятися, що їхня аптека повноцінно запрацює і продаватимуться ліки суворої звітності. Тоді нам відповіли, що це питання часу, наразі підшукується приміщення, аби відкрити аптеку, треба тільки почекати. Наш матеріал вже був підготовлений до друку, але газета не вийшла через війну. І ось минуло три місяці. Ми зателефонували до керівника «Ліків України» І.В.Назаренка, аби дізнатися про плани стосовно Коропа. Але нічого втішного не почули. У Коропі ця фармацевтична установа закрила навіть аптечний пункт, а про відкриття аптеки й мова не йде. Причина – значне зменшення реалізації ліків, відсутність виручки, не було навіть чим платити заробітну плату працівникам. А ніхто у збиток сьогодні робити не буде. Аптечний пункт знаходився у приміщенні поліклініки, а це на краю Коропа, отож, звісно, покупців було не багато. Здебільшого люди йдуть в аптеки, що розміщуються у центрі містечка. Ось тому і було прийняте рішення – повністю піти з фармацевтичного ринку громади, мовляв, Короп не пропаде, тут є кому торгувати ліками, нехай інші заробляють.
Здавалося б, від того, що на одну аптеку поменшало, гірше не стало. Їх у маленькому Коропі аж три. Але ж біда – вони не відпускають ліки суворої звітності. А поїхати за ними до Чернігова при сьогоднішніх цінах на проїзд практично не реально. Тим більше, перестали працювати аптечні пункти у найбільших селах громади – Шабалинові та Атюші, вони належали «Лікам України». А людям, які перебувають у лікарні, за ліками тепер треба йти аж у центр селища.
Ну, ось чому в нас так завжди: одне ще не створили, а інше вже знищили. Якби «Ліки України» обласна рада не виселила зі свого приміщення, все було б як і раніше і люди не мали б проблем. Не зрозуміло й інше – невже не знайшлося для аптеки приміщення у центрі Коропа? І чого жодна інша аптека не береться реалізовувати ліки суворої звітності? Але маємо те, що маємо.