Суддя Деснянського районного суду Чернігова Руслан Григор’єв опинився у центрі скандалу через свої сумнівні дії у справі Наталії Мазурук. Медикиню звинувачують у тому, що вона, бувши військовозобов’язаною, залишила свій пост під час російської облоги. Суддя Григор’єв вже на підготовчій стадії розгляду справи повернув обвинувальний акт, посилаючись на формальні обставини.
Резонансна справа дезертирів Чернігівського військового госпіталю також стала цікавою тим, що в ній замішаний очільник місцевої військової прокуратури Дмитро Барановський. Привертає увагу те, що під час російського наступу дружина Барановського, Альона, яка є єдиним лікарем-кардіологом госпіталю та військовозобов’язаним молодшим лейтенантом запасу, також покинула робоче місце. Пізніше, коли повернулася до Чернігова, вона вимагала в судовому порядку поновлення на роботі та отримання компенсації. Справа набула великого розголосу у ЗМІ. Таке поєднання обставин може викликати сумніви в об’єктивності суду і породжувати питання про можливу корупцію та вплив на судовий процес.
Військові медики та громадські активісти, які були присутні на суді, вражені цинізмом судді і збираються скаржитись на нього до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Адже у січні 2023-го року Руслан Григор’єв вже виносив обвинувальний вирок у подібній справі інспектора Прикордонної служби прикордонного загону імені князя Володимира Великого Наталії Кравченко. Тоді дії прикордонниці він оцінив у 5 років позбавлення волі з відстрочкою у два роки.
Фотоколаж: MEDBOOK