Як працює прикордонна Сновська лікарня на Чернігівщині та що з нею буде після впровадження реформи.
Надаватимуть базові медичні послуги, а важких пацієнтів везтимуть до Корюківки. Згідно з новим етапом медичної реформи, Сновська ЦРЛ стане загальною лікарнею в Корюківському госпітальному кластері. Про це Суспільному сказала заступниця начальника управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА Яна Драганюк.
На Чернігівщині розпочалося формування спроможної мережі лікарень, каже Драганюк. Сновська лікарня відповідає вимогам загальної лікарні. Вона має бути готовою до надання невідкладної медичної допомоги пораненим у разі погіршення ситуації, говорить Яна Драганюк. Загалом у регіонах створюють спроможну мережу лікарень. Залишається первинна й екстрена медична допомога. Лікарні ж поділять на загальні, кластерні та надкластерні. Високоспеціалізовані послуги надаватимуть у кластерних та надкластерних лікарнях.
До спроможної мережі увійшли наша Корюківська опорна лікарня, яка буде кластерною лікарнею на території нашого північного кластера, якщо це брати. А загальними лікарнями планувалася Менська і Новгород-Сіверська лікарня. Всі інші лікарні під великим питанням, — говорить гендиректорка Ірина Якубовська.
Одна з вимог — час на транспортування пацієнтів. У громаді ж розбиті дороги через бойові дії, каже Якубовська. Наразі у Сновській лікарні працює 220 людей. Договорів на медичні послуги за останній рік вдалося укласти на 48,5 мільйонів гривень.
“Прикордонна громада не може залишитися без лікарні, ніхто не знає, що буде завтра, навіть за умови, що завтра війна закінчиться, на території громади перебувають військові формування, кордон залишати не можна ні в якому випадку, навіть війна закінчиться, ми всі розуміємо, що поряд ворог”, — розповіла Якубовська.
Від Сновська до кордону з Росією трохи більше 25 кілометрів. Поранених під час обстрілів жителів прикордоння везуть у районну лікарню. У хірургічному відділені на перев’язці лежить житель Єліного Анатолій Лебідь, у нього опік третього ступеня, поранену ногу він не може розігнути вже місяць. Каже: травму отримав, коли тікав від обстрілів. Нині хлопець проживає у Сновську і щодня ходить до лікарні.
“Сталося це місяці півтора назад, по селу були обстріли, я у хлопців сидів, почалися прильоти. Я сів на мотоцикл, поїхав додому, упав і якось так вийшло, що бензин потрапив на ногу і загорілося”, — каже Анатолій Лебідь.
Наразі у Сновській лікарні лікуються близько 100 пацієнтів, ліжок тут 108. 28-річний хірург з Чернігова Євгеній Дузенко у Сновській лікарні працює останніх пів року.
“Тут багато постраждалих приїжджає, бувають періодично обстріли, поранені бувають, осколкові поранення, тож приймаємо, лікуємо. Робота в нас тут дуже інтенсивна, порівняно з тим, як я проходив інтернатуру в Чернігівській обласній лікарні, я багато всяких випадків бачив, але тут мені багато з чим приходиться стикатися вперше, тож багато складних випадків”, — розповів лікар.
Фото: Суспільне Чернігів