Лікар із Нью-Йорка Чарльз Грем 9 березня 1822 року запатентував виготовлення зубних протезів. Це зробило справжню революцію у сфері стоматології. Їх почали виготовляти з пластмаси й порцеляни. Винахід Грема застосовують і тепер. За статистикою кожна друга людина за 35 років звертається до стоматолога для протезування зубів. Пише Gazeta.ua
Перші зубні протези з’явилися ще в давньому Єгипті — тоді їх робили зі слонової кістки. Протези свідчили про статус людини, їх могли собі дозволити лише багатії.
До середини XVIII століття протези робили з кісток великої рогатої худоби, зубів коней, моржів і слонової кістки. Їх прикріплювали золотим або срібним дротом до сусідніх зубів.
Використовувалися також людські зуби, куплені у бідняків або видалені у мерців. Але якщо у попереднього власника був сифіліс, то такі зуби часто випадали. Також широко використовували зуби молодих солдатів, які загинули на полі бою. Одним із таких стало Ватерлоо. Тоді полягло 50 тисяч людей. Їхні зуби гуртом направили на ринок протезів. Ще багато років після цього такі протези називали “зуби Ватерлоо”, навіть якщо їх виготовили з інших.
Справжні зуби використовували для виготовлення протезів аж до 1860 року. Особливо їх було багато в час Громадянської війни.
Cучасні вставні зуби придумав дантист Людовіка XV П’єр Фошар. Він виготовляв протези для тогочасних знаменитостей. Саме він придумав застосувати фіксуючі пружини, ті давали змогу встановлювати протез, враховуючи індивідуальні особливості. Він же винайшов прототип сучасних мостів.
Відомо, що він зробив кілька зубів для маркізи де Помпадур. Їх виготовив з дорогоцінних матеріалів. Вартість одного зуба дорівнювала ціні діамантового персня.