
Фото: Суспільне
У Чернігівській районній лікарні офіційно відкрили стаціонарне відділення фізичної та реабілітаційної медицини. Його облаштували у відремонтованому приміщенні колишнього гінекологічного відділення, пошкодженого внаслідок ракетного удару по Чернігову 17 квітня 2024 року. Новий стаціонар розрахований на 20 ліжок.
Як розповіла «Суспільному» гендиректорка медзакладу Інна Фесенко, до відкриття стаціонару пацієнти проходили реабілітацію в різних відділеннях. Тепер їх розмістили в одному приміщенні, обладнаному кабінетами фізичної терапії, ерготерапії, логопеда, психолога та масажиста. Це, за словами завідувачки відділення Ніни Наумової, значно полегшує роботу персоналу.

Ремонт приміщення, де тепер розташоване відділення, провели за фінансової підтримки «Медичного корпусу» та організації Expertise France. Загальна вартість робіт, за словами Фесенко, становила близько трьох мільйонів гривень. Кошти витратили на заміну вікон, дверей, підлоги, системи каналізації та облаштування інклюзивного туалету. Під час дооснащення використовували обладнання, яке лікарня отримала централізовано через МОЗ, а також планують закупити додаткове обладнання спільно з Rotary Club.
Однак вартість ремонту викликає певні запитання. Порівняльний аналіз показує, що капітальний ремонт подібних відділень у Чернігові здійснювався за значно вищими цінами. Наприклад:
- Чернігівська міська лікарня №4: Згідно з тендером від 14 жовтня 2024 року, капітальний ремонт відділення реабілітації та лікування пацієнтів з хворобами кістково-м’язової системи та сполучної на 25–35 ліжок передбачав бюджет у 27 175 100,40 грн.
- Чернігівська міська лікарня №3: Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 27 липня 2023 року погодив виділення 24 555 000 грн на ремонт реабілітаційного відділення на 30 ліжок цієї лікарні. Додатково, планувалося виділити 7 000 000 грн на закупівлю обладнання для цієї ж лікарні.
На цьому тлі сума в 3 мільйони гривень за відновлення відділення на 20 ліжок виглядає відносно скромною. Однак офіційної інформації щодо проведення тендеру чи детального кошторису наразі не оприлюднено, що ускладнює можливість провести детальний аналіз та порівняти, наскільки завищені ціни на ремонт у місцевих медичних колах порівняно із зарубіжними партнерами.
У будь-якому разі, відкриття повноцінного реабілітаційного простору є кроком уперед для лікарні, яка продовжує відновлюватись після ворожих обстрілів.
Знятки: Суспільне