Через неухвалений бюджет прилуцькі школярі залишилися без гарячого харчування. Нині їдальні у всіх закладах загальної середньої освіти міста не працюють. Чому не забезпечено виконання міських програм з харчування дітей читайте у матеріалі Суспільного.
Семикласниця Анастасія Бароненко від початку другого семестру бере в школу перекуси з дому.
З собою мама дала чай, шоколадку і бутерброди. Коли вдома забув, ти залишишся голодним. А от в школі ти заплатив за своє і цілий тиждень ти їси тепле, свіже, в тебе на очах приготовлене. Тому зручніше в школі, — каже Настя.
У гімназії, у якій навчається дівчинка, їдальня не працює. Як і в решті шкіл, ліцеїв та гімназій Прилук. У них навчається 5 831 дитина, з них майже п’ять сотень — першокласники.
“Комбінат шкільного харчування “Шкільний “, на сьогодні, харчує лише дітей, які перебувають в дошкільних навчальних закладах. На вчорашній день ми фактично харчували 650 дітей у 12 ДНЗ. Школи, гімназії, ліцеї ми наразі не харчуємо. Не харчуємо, тому що замовником нашої послуги є управління освіти і на сьогодні день не відбуваються сесії і немає рішень щодо організації харчування в закладах управління освіти”, — розповіла директорка КП “Комбінат шкільного харчування “Шкільний” Наталія Бублик.
Купити у школі булочку чи чай також зараз не можна. Шкільні буфети не працюють. Це триватиме поки управління освіти та КП “Шкільний” не укладуть договір аутсорсингу, каже Наталія Бублик.
“У нас у школах є куточок додаткового харчування і це приміщення шкільної їдальні. І до того моменту, поки управління освіти й комбінат не укладають договір аутсорсингу — договір аутсорсингу це те, що наші кухарі, які знаходяться в штаті комбінату, вони працюють на території навчального закладу. І тому ми без договору аутсорсингу не маємо права надавати цю послугу”.
В управлінні освіти ситуацію з харчуванням дітей називають критичною. Договір про аутсорс між управлінням та “Шкільним” не можуть підписати. Засновник — Прилуцька міська рада — перед цим має на сесії ухвалити рішення, які стосуються сфери харчування дітей, каже Тетяна Гуляєва.
“Так як не підписане ці рішення, діти не мають права отримувати харчування ні в закладах дошкільної, ні в закладах загальної середньої освіти, і в закладах дошкільної ми пішли на порушення, ми харчуємо дітей, ми не можемо не харчувати дітей ,які знаходяться в садку з піввосьмої до п’яти годин, бо це маленькі діти. Але плата батьків становить 100%. Управління освіти зробило все, що було потрібно. Ми підготували проєкти всіх можливих програм і всіх можливих рішень. Як того вимагає закон, всі проєкти були оприлюднені на офіційному сайті. Але не відбулися сесії і ці програми не були затверджені”.
Прилуки досі без бюджету. Депутати не можуть зібрати кворум, щоб провести сесію. Востаннє провели засідання 13 грудня. Але тоді питання про харчування дітей на порядок денний не виносили. Через те, що його попередньо не розглянули на бюджетній та гуманітарній комісіях, сказала заступниця голови Прилуцької громади Тетяна Шкуренко.
“Декілька разів і бюджетна комісія теж не збиралася, це теж треба розуміти. Точно, за що я несу відповідальність за свої слова, це те, що однозначно. Бюджетна комісія розглянула питання, які стосувалися сфери харчування. В першу чергу вартість, харчування 1-4 класів, організація харчування, про пільгові категорії, які ми додатково до державних пільг харчуємо за кошти громади. Це кошти й тому відповідно це все треба було розглянути на депутатській комісії”.
Тривалість уроків у прилуцьких школах вирішили скоротити, поки не можуть забезпечити дітей обідами. Таким чином, час перебування дітей у школах відповідатиме нормам, коли харчування необов’язкове.
Фото: Суспільне Чернігів
Та за таких цін, які загинає оця пані Бублик, краще брати з дому контейнер