
Олександр Слєсаренко, Віктор Писанко. Фото: відкриті джерела
Нещодавно Чернігів вразила новина: полковника медичної служби Олександра Слєсаренка, відзначеного званням Героя України та нагородженого орденом “Золота Зірка”, усунули з посади начальника Чернігівського військового госпіталю. Його місце зайняв підполковник медичної служби Віктор Писанко, який до цього тимчасово виконував обов’язки керівника закладу.
Версії відставки Слєсаренка
Слєсаренко, який очолював госпіталь упродовж багатьох років, став знаковою фігурою в медичній службі ЗСУ. Під час російського вторгнення в Україну забезпечував охорону й оборону очолюваного ним підрозділу. Він організував цілодобове надання медичної допомоги пораненим, зокрема з операційним втручанням. Завдяки його роботі було врятовано життя понад 450 військовослужбовців та 600 цивільних осіб, з яких 50 — діти. Під час війни в Афганістані Олександр Слєсаренко служив у складі 80-ї окремої розвідувальної роти 103-ї гвардійської повітрянодесантної дивізії, був відзначений нагородами.
Однак його кар’єра зазнала серйозного удару після скандалу, що розгорівся в лютому 2024 року, коли активістка Марина Пономаренко оприлюднила інформацію про звинувачення в шахрайських діях. Вона стверджувала, що Слєсаренко, разом зі своїми близькими — коханкою Людмилою Жолудєвою та сином Олександром — організували злочинну схему, в рамках якої госпіталь продовжував виписувати лікування військовим, що пішли в засвіти. За її словами, таких випадків було близько сотні, і ці злочини покривалися вищим військовим керівництвом ЗСУ та Міністерством оборони.
Обвинувачення викликали неоднозначну реакцію в суспільстві. Частина коментаторів ставила під сумнів правдивість наданих доказів, вимагаючи офіційного розслідування, тоді як інші вказували на те, що корупційні схеми у військовій медицині — явище не рідкісне. Деякі дописувачі назвали цей пост вкидом і пов’язали його з тривалим судовим процесом, що почався після звільнення Слєсаренком медиків, які залишили Чернігів під час активних бойових дій.
Питання, що ж насправді стало причиною звільнення Слєсаренка, залишилося відкритим. Дивний збіг, але в тому ж лютому 2024 року Служба безпеки України (СБУ) ліквідувала в Чернігові схему ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. У рамках цієї операції правоохоронці затримали колишнього керівника військово-лікарської комісії Чернігівщини Ігоря Кодовбецького й вилучили в нього майже один мільйон доларів.
Чи була відставка Слєсаренка спланованим кроком, чи він став жертвою політичних інтриг? У Чернігові з’явилася думка, що Герою України просто надали можливість піти з посади із честю. Відтак питання прозорості у військовій медицині та корупційних схемах потребує подальшого розслідування
Новий начальник госпіталю
Віктор Писанко — підполковник медичної служби з багаторічним стажем роботи. Він був начальником медичної служби 25-ї окремої аеромобільної бригади, з якою служив у зоні АТО з 2014 до 2016 року. У його бойовому досвіді — виходи на Дебальцеве, Вуглегірськ, Шахтарськ, Нижню Кринку, Жданівку та Верхню Кринку. Після поранення Писанко виконував завдання у складі міжнародної місії НАТО в Косові, а згодом — у складі Українського миротворчого контингенту в рамках місії ООН у Демократичній Республіці Конго. Його заслуги у військовій службі були відзначені бойовими нагородами, зокрема у 2014 році він отримав орден Богдана Хмельницького III ступеня за мужність і героїзм у захисті України.
Станом на березень 2017 року Писанко обіймав посаду заступника командира Дніпровського військового госпіталю. З 2018 року він працював на посаді начальника лікувально-евакуаційного управління Міністерства оборони України.
Перед призначенням у Чернігові Віктор Писанко очолював Запорізький військовий госпіталь, де суттєво покращив роботу закладу. Проте у 2022 році командування Медичних сил ЗСУ ухвалило рішення про його звільнення з посади через надмірну публічність у соціальних мережах. Ця постанова спричинила спротив із боку працівників, волонтерів та пацієнтів. Спірне питання розглядалося в суді, і в серпні 2022 року Писанко виграв справу, повернувши собі посаду.
З 2024 року в Чернігівському госпіталі він і далі впроваджує свій успішний управлінський досвід. Однією з його ініціатив стало відродження занедбаної теплиці на території медичного закладу, яку не використовували понад 20 років. Завдяки підтриманню волонтерів та благодійних фондів цей проєкт здобув нове життя. Писанко також покращив інфраструктуру шпиталю, залучивши благодійників для модернізації інтернету, встановлення нових ґрат на вікнах та флагштоків.
Тож так,рятуючи людей добре набивав свій карман. Здається, Дуже вигідний бізнес ця війна
А я то думаю, щось не видать Героя України Олександра Слєсаренка. А он воно як. І щось помпезних проводів на пенсію не було чутно. Напевно, з того світу постукали.
Погорів Чічіков. Він читав цей світ, як роман, а він є повістю «Мертві душі». Дійсно, ще в лютому пішло жу неспроста, що пан Слєсаренко, не лише Герой України, а і славно заробляє на тих військових, що вже померли, а він на паперах продовжував їх лікувати.
Про Люсю Жолодєву – прямо в точку! Свята правда
Шок, просто шок! За що воюють наші хлопці?! Кому війна, а кому – мать родна.
Прийшов новенький головний лікав шпиталю. Можливо, будуть якісь зміни на краще
Аби прийшов не гірший! Всі вони на одну колодку!
Рівень пі@@@ца просто зашкалює!!! Напевно, гарно мав і не ділився.