Викликали поліцію, щоб розібратися, куди пішли гроші на лікування дідуся. У першій міській лікарні у Чернігові у середу помер 74-річний пацієнт. Його онуки кажуть, на лікування дідуся закупили медикаменти, які лікарі їм не повернули. Тепер з’ясовують, чи повинні вони були платити гроші за лікування та діагностику взагалі. Про це пише Суспільне
Поліцію викликали як родичі померлого, так і завідуючий неврологічного відділення першої міської лікарні. Зі слів поліцейських, вони прибули за викликом завідуючого.
Претензію до лікарні мають родичі померлого Петра Зерука, його не стало у середу, 9 вересня. Чоловік помер від гострої лівошлуночкової недостатності.
За 2-3 години до смерті вони виписали ліків на 1900 грн, – розповідає родич померлого дідуся Олег Кінаш.
Зі слів Олега Кінаша, родині довелося платити за крапельниці, які мали надаватися безкоштовно, за тести на ковід, про що вони не отримали чеку, та за тести на гепатит B і C. Ліки, які родичі купували і вони не були витрачені, їм повернули у четвер за вимогою сім`ї.
«Ніхто не пояснив мені, куди ділися інші ліки, що йому прокололи. Тобто, ніхто нічого не каже. Ми попросили, щоб нам віддали ліки, які залишилися. Якби ми не попросили, нам би їх ніхто не віддав», – каже друг сім’ї Олександр Джангарян.
Розібратися в ситуації, щодо куплених ліків та оплачених процедур прийшов начальник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар.
«Принеси, будь ласка, крапельницю, яку ми купували, а вона повинна бути безкоштовною. На скільки я знаю, ця крапельниця має бути безкоштовною, а чому тоді у чеку є?»
Начальник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар на це відповів так.
«Якщо вони є у переліку, і хтось з якоїсь причини взяв гроші і ввів ці препарати, я хочу знати, хто це зробив. Наших винуватців ми знайдемо, і зробимо так, аби це запам’яталося.»
Про те, чи потрібно платити за тести на гепатит B і C лікарі не знають й самі.
Владислав Кухар сказав, що розбереться у ситуації і дасть відповідь родичам померлого на ці запитання.
З приводу відповідальності, яку має нести адміністрація лікарень, якщо пацієнти платять гроші або вносять благодійні внески за безкоштовні ліки і процедури, висловився на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
«Покарання передбачене, є відповідний механізм. Тобто людина може звертатися до НСЗУ. Якщо підтверджується факт, передається в правоохоронні органи. І там може бути і скасування договору», – сказав Максим Степанов.