Україна потребує більшої кількості крові для порятунку тих, хто зазнав травм або страждає від тяжких захворювань. За статистикою, кожні дві секунди в світі хтось потребує крові. Тому донорство крові є надзвичайно важливим і може врятувати багато життів. Зараз в Україні збільшується кількість людей, яким потрібна невідкладна допомога, тож збільшується і потреба в наповненні донорського банку.
Одним з активних донорів є Олексій Кирюша, який здав кров вперше у 2009 році для батька свого знайомого. За 14 років чоловік зробив понад 100 донацій і врятував багато життів. Один донор може врятувати три життя, оскільки донацію можна поділити на тромбоцити, еритроцити та плазму.
У Чернігівській обласній дитячій лікарні є онкогематологічне відділення, де перебувають діти з онкозахворюваннями, які постійно потребують крові та плазми. Олексій Кирюша декілька разів здавав кров для цих дітей.
Олексій зазначає, що здача крові є безпечним процесом, який здійснюється з дотриманням усіх необхідних медичних стандартів та процедур. Він закликає інших людей приєднатися до рядів донорів, адже донорство крові – це не тільки доброчинність, а й можливість перевірити свій стан здоров’я та вчасно попередити розвиток хвороб.
Також Олексій Кирюша ділиться своїм досвідом на сторінках соціальних мереж.
В Україні новий закон дозволяє стати донорами крові навіть іноземцям за наявності постійного місця проживання в країні. Процедура здачі крові включає аналізи та огляд у терапевта, після чого допускається до донації. Донорам, які здають кров більше 40 разів, може бути присвоєне звання почесного донора. Таку нагороду отримав Олексій Кирюша, який здав кров більше 40 разів і тепер здає донацію плазми. Закон передбачає й деякі обмеження, включаючи максимальну дозу крові, яку можна здати, а також частоту та кількість донацій. Донори можуть здавати плазму кожні 14 днів та кров кожні 60 днів, проте після 5 донацій потрібна перерва на місяць.
Фотоколаж: MEDBOOK