
Фото: мережа
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів отримала понад 1 000 скарг від громадян щодо аптек, які з 1 березня не знизили ціни на визначені лікарські засоби. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі телебачення, передає «Укрінформ».
За словами міністра, протягом 28 днів від початку дії нових цінових регуляцій було зафіксовано 1 156 звернень. У результаті перевірок Держпроспоживслужба оштрафувала суб’єктів господарювання на загальну суму 213 тисяч гривень.
Масове зниження цін на ліки
Нагадаємо, що з 1 березня аптечні мережі були зобов’язані знизити ціни на 30% на 100 найпопулярніших лікарських засобів. Протягом місяця також відбулося зниження відпускних цін ще на 104 препарати. Міністр зазначив, що з 1 квітня очікується зменшення вартості ще на 116 препаратів.
«Діапазон знижок становитиме від 5% до 52%. Проте навіть 5% на дороговартісні ліки – це суттєве зменшення ціни. Загалом ми виходимо на 222 препарати із середньою знижкою на рівні 17%», – повідомив Ляшко.
Контроль за цінами та референтне ціноутворення
Для подальшого регулювання цін Міністерство охорони здоров’я України запроваджує механізм референтного ціноутворення. Це означає, що ціни на ліки в Україні порівнюватимуть із цінами в дев’яти країнах ЄС. Виробникам та імпортерам буде заборонено реєструвати лікарські засоби в Україні за вищою ціною, ніж у цих країнах.
Також 12 лютого Верховна Рада ухвалила закон про особливості державної реєстрації лікарських засобів. Відповідно до нього МОЗ вноситиме до Національного каталогу цін задекларовану вартість ліків, яка не може перевищувати середню з трьох найнижчих у країнах Східної Європи. Аптеки будуть зобов’язані мати у продажу препарати за однією з цих трьох найнижчих цін.
Крім того, для спрощення доступу до якісних ліків буде запроваджена прискорена реєстрація препаратів, які вже зареєстровані у Великій Британії, країнах ЄС або внесені до переліку ВООЗ.
Такі зміни спрямовані на підвищення доступності лікарських засобів для українців та забезпечення справедливого ціноутворення у фармацевтичній сфері.
Фото: мережа