Біолог з Гарвардського університету (США) та дослідник у галузі боротьби зі старінням Девід Сінклер стверджує, що знайшов спосіб зберегти молодість. Він назвав чотири щоденні звички, які допомогли йому суттєво оздоровити свій організм. Про це пише Insider.
Ось ці 4 звички:
- прийом однієї-двох склянок зеленого порошкового чаю матча та добавок із вмістом резвератролу, що має протизапальні властивості;
- переривчасте голодування, суть якого полягає в тому, щоб вміщати основний прийом їжі всього за кілька годин протягом дня;
- щоденне виділення часу на усвідомленість зниження рівня стресу;
- використання на роботі “стоячого” столу, щоб скоротити час сидячого способу життя.
- Синклер вивчає науку довголіття вже кілька десятиліть. На його рахунку створення біотехнологічних компаній та десятки патентів у галузі охорони здоров’я. А тепер ще й “рецепт” молодості.
- За словами вченого, зараз за паспортом йому 53 роки, але його біологічний вік, який, як вважають деякі фахівці, відображає рівень старіння організму становить лише 43 роки. Проте він не завжди був таким «свіжим».
- У свої 30 років Сінклер переїдав, пив і мав надмірну вагу. Нівелювати негативні наслідки від цих звичок допомогли перехід на рослинну дієту та відмову від більшої частини алкоголю.ть
Мій біологічний вік знижувався протягом останнього десятиліття або навіть більше, і зараз я прогнозую, що проживу щонайменше на 10 років більше, ніж якби нічого не робив, – розповідає Сінклер.
Відомо, що деякі з його звичок справді корисні для здоров’я, як, наприклад, регулярне зниження рівня стресу та фізичні вправи. А ось зв’язок ресвератролу та зеленого чаю з довголіттям все ще вивчається. Користь переривчастого голодування також викликає питання вчених.
Фото:мережа