
Шість чернігівських садочків (№№ 7, 14, 16, 35, 56, 72) можуть закрити згідно з дорожньою картою, яку ухвалила колегія міського управління освіти. Зокрема, йдеться про дитячий садок санаторного типу №35 “Барвінок”, вихованцями якого є близько сотні дітей з ослабленим імунітетом та є контактними з хворими на туберкульоз. Яка доля цього садочку та чому його можуть закрити, читайте далі. Інформує Суспільне. Чернігів.
Нам озвучили загальні причини. Проходить корегування освітньої мережі міста, тому що в міста немає коштів, аби утримувати таку кількість дошкільних закладів, яка є на сьогодні. Ми ж субвенції не отримуємо на зарплати, як вчителі у школах. Нас утримує місцевий бюджет, — каже в.о. завідуючої дитсадка №35 Любов Нікітчук.
Наказ управління освіти тут мали отримати до 30 травня. Проте його, зі слів Любові Нікітчук, досі немає.
Не хочуть заражати інших
Водночас батьки вихованців садочка №35 не розуміють, яке майбутнє чекає на їх дітей. Адже в разі переведення їх до інших садочків, з часом можуть виникнути конфлікти.
“У цей садочок діти не просто так ходять, це діти, які мають туберкульозний контакт, ослаблений імунітет. Були випадки, коли у дітей спочатку нічого не було, потім робили манту, і відкривалися відкриті форми туберкульозу. Не дай Боже, хоч одна здорова дитина захворіє, то вихователі та батьки цієї дитини будуть потім звинувачувати колектив, працівників, і ту ж саму дитину гнобити, що вона когось заразила”, — розповіла мати двох дівчаток, Віталія Серпухова.
Окрім цього, Віталія та деякі інші батьки не готові віддавати своїх дітей до інших садочків через те, що в 35-му садочку вони мають триразове харчування, загартовування, профілактичні зарядки та загалом спеціалізований освітньо-виховний процес.
Садочки поки не закривають
Батьківська громада цього садочку звернулася до управління освіти із заявою проти закриття навчального закладу. У коментарі Суспільному начальник міського управління освіти Василь Білогура сказав, що остаточного рішення про закриття будь-якого садочка немає, і невідомо, коли такі рішення можуть ухвалити взагалі.
“Мене зараз турбує, як оцінити ризики, спланувати та хоч якось почати забезпечувати потребу міста в дитячих садочках. Тому наразі щодо якогось окремого садочку ніяке рішення не прийнято. Всі рішення будемо приймати поступово, оцінюючи ризики та можливості відновлення матеріальної бази садочків», — каже Білогура.
З його слів, у разі закриття 35-го садочку, дітей можуть розподілити у санітарні групи, які організують в інших садочках. Рішення про роботу садочків ухвалюватимуть не лише через економічні, а й безпекові причини.
“Неправильно говорити, що це економія коштів і все. Є питання раціонального використання та забезпечення освітньої мережі. Ми будемо поступово відкривати садочки і будемо бачити наскільки ми зможемо їх забезпечити, яку кількість та які з них мають найпростіше укриття, як це все організувати і, так далі”, — говорить начальник управління.