Гідроколоноскопія, попри обмежений обсяг дослідження щодо свого методу, все ж знаходить своїх прихильників.
Під час гідроколонотерапії товстий кишківник очищається за допомогою спеціального апарату, що вводиться в пряму кишку. Через нього подається велика кількість води, від 20 до 60 літрів. Іноді до води додають різні добавки, від вітамінів до трав чи медикаментів. Дехто йде ще далі й використовує для цього каву. Після процедури суміш виводиться в природний спосіб.
Історія гідроколонотерапії дуже старовинна. Її використовували ще давні греки та єгиптяни. Проте цей метод залишився б простою сторінкою історії, якби не дослідження Іллі Мечникова, члена петербурзької академії наук наприкінці 19 століття. Він працював над проблемою “аутоінтоксикації” і дійшов висновку, що організм отруюється токсинами, які утворюються в товстому кишківнику під час розкладу їжі.
Але вже в 1919-му році ця теорія була спростована. Це підтверджено в систематичному аналізі від 2009-го року Рубеном Ді Акосто (Ruben D Acosta) та Бруксом Ді Кеш (Brooks D Cash). У своїй статті “Клінічні ефекти очищення товстої кишки на загальне здоров’я” вони зазначили відсутність надійних доказів, які б підтверджували ефективність цієї практики. Навпаки, вони виявили численні випадки заперечних наслідків від очищення товстої кишки.
Навіть управління з продовольства та лікарських засобів США (FDA) нагадувало виробникам і постачальникам обладнання для гідроколонотерапії про невірогідні заяви щодо його ефективності та проблеми безпеки.
Гідроколонотерапія не є чарівною пігулкою, або допоміжним методом у лікуванні чи реабілітації, це не нове косметологічне відкриття. Цей метод не має доведеної ефективності та приховує величезний ризик для здоров’я. Ось лише кілька з них:
- Можливість дегідратації: Вода, яка вводиться в кишківник під час гідроколонотерапії, може призвести до дегідратації, особливо якщо вона використовується у великих кількостях або якщо у процедурі допущені помилки.
- Ризик перфорації кишківника: Введення води під високим тиском у тонкий або товстий кишківник може спричинити його ушкодження, що може призвести до перфорації або проколу стінки.
- Інфекції: Неправильне очищення або стерилізація обладнання може призвести до інфекцій, як-то бактеріальні або вірусні інфекції.
- Психологічний дискомфорт: Сама процедура може спричинити стрес та дискомфорт, що може вплинути на психологічний стан людини.
Якщо вам потрібна ефективна реабілітація, ґрунтована на доказах, пацієнтоорієнтована та мультидисциплінарна, звертайтеся до медичних закладів із відповідними контрактами від Національної служби здоров’я.
Не ризикуйте своїм здоров’ям і не піддавайтеся маніпуляціям “чудо-апаратів”.