kiev.informator.ua
Чернігівщина отримала 450000 доз йодиду калію. Це — спеціальний препарат, який допомагає зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу в разі аварій на атомних об’єктах. Про це сповіщає Чернігівська ОВА.
У 2022 році його наявність стала особливо актуальною через постійні провокації російських військ на об’єктах української ядерної енергетики.
Чернігівська область отримала понад 450 тисяч таблеток йодиду калію. Цього із запасом вистачить для всього населення відповідного віку, якщо виникне потреба у прийомі такого засобу.
Людям, старшим за 40 років, цей препарат не призначають, бо їхня щитоподібна залоза вже не поглинає йод.
Найближчим часом сімейні лікарі розповсюдять таблетки серед населення області, тож спеціально за ними звертатися нема необхідності. Ті ж, хто не має декларації із сімейним лікарем, зможуть отримати препарат у медичному закладі за місцем проживання самостійно.
Нагадуємо, «про всяк випадок» приймати йодид калію не можна. Йодопрофілактику проводять виключно після офіційного оповіщення у разі надзвичайної події.
Фото: kiev.informator.ua
![]()

Четверо дітей чекають на маму. Підтримаємо родину!
Червоний Хрест підтримує маломобільних громадян
Перелік безкоштовних ліків для серця розширять
21 тисяча українців обрали «Скринінг 40+»
Українці отримають по 2000 грн на медобстеження
Сновська лікарня отримала дизельний генератор
Як втратили Михайла Митька: розслідування трагедії
Лабораторії ЗСУ перейдуть на автоматизований режим