Ми живемо в часи, коли психічне здоров’я стає все більшою турботою для багатьох. Стрес, тривога, депресія – це лише деякі з проблем, з якими зіштовхуються люди в щоденному житті. Але чи є спосіб впоратися із цими важкими емоціями?
Так, команда досвідчених практикуючих психологів у складі Яніни Василенко та Наталії Холецької пропонує вам ефективне рішення – біосугестивну терапію як новаторський підхід до психологічного самопізнання та зняття стресу. Координує проєкт менеджерка ГО “ЕПОХА СВІДОМОСТІ” Яна Усатенко.
Наталія Холецька, Яніна Василенко, Яна Усатенко
За фаховими консультаціями цієї експертної команди стоїть багаторічний досвід та професійна вища освіта. Розпочавши свою практику вже у 2014 році, вони здобули визнання та довіру не лише військових, а й широкого загалу.
Під час тренінгу
Й ось, 9 березня, відбувся ще один важливий етап у розвитку цієї інноваційної методики – мегакрутий тренінг із біосугестивної терапії в Чернігові. Фахівці зібралися разом з усіма охочими, готовими змінити своє життя до кращого.
Організатором заходу стала Благодійна організація «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВЕТЕРАНСЬКИЙ ПРОСТІР “СЕРЦЕВІР” під керівництвом Вікторії Калмикової. Одним словом про плідну роботу чернігівської команди не скажеш, тож докладніше про те, чим вона займається, можна дізнатися тут).
Що таке біосугестивна терапія
Що це за метод? На перший погляд, він може здатися складним, але насправді все набагато простіше. Біосугестивна терапія поєднує в собі вербальні (словесні) та невербальні (несловесні) впливи з метою зміни психічного стану людини. І основний її принцип полягає в тому, що людина, перебуваючи у стані легкого навіювання, стає більш чутливою до позитивних впливів.
“Біосугестія – це метод екологічного навіювання позитивних парадигм. Тобто, коли людина перебуває у стані нервового напруження, коли вона постійно є у стресі та думає про проблеми, саме біосугестія допомагає навіювати щось позитивне – і людина відчуває спокій і релаксацію”, – пояснила психологиня Яніна Василенко.
Під час тренінгу
Під час сеансу біосугестивної терапії психолог використовує спеціально підібрані слова, фрази, метафори. А також невербальні засоби, як-от музику, рухи, дотики. Такі дії мають за мету активувати внутрішні ресурси пацієнта, сприяти позитивним змінам у його стані, розслабити, знизити стрес та покращити самопочуття. Перевагою цього методу є те, що він не вимагає використання медикаментів та медичної апаратури. Зміни, які відбуваються, можна спостерігати на різних рівнях – від нейронних до біохімічних. Позитивний ефект терапії не залежить від відчуттів.
“Люди завжди вірять у щось. І саме метод навіювання дає можливість повірити, навіяти. Отже, саме метод біосугестивної терапії працює з психосоматикою. Тому важливо звернутися до фахівця, щоб розібратись у причинах. Але ось в чому чудовість методу біосугестивної терапії – ми не фокусуємося на причинах! Ми працюємо з тим станом, який є в нас зараз”, – поділилася своєю думкою психологиня Наталія Холецька.
Під час тренінгу
Цікавим є той факт, що метод біосугестивної терапії – український запатентований продукт, який присутній у всіх закладах, де лікують психічне здоров’я. План відновлення був розроблений українським психіатром Олександром Стражним, який у 2014 році пройшов через події Майдану, де разом із психологами надавав допомогу учасникам протесту.
Відтак біосугестія розгортає нові можливості для лікування та підтримання психічного здоров’я.
Кому може бути корисна біосугестія
Людям, що стикаються зі стресом і тривогою: Біосугестія може допомогти зменшити рівень стресу та тривоги, надаючи людині інструменти для заспокоєння свого розуму та тіла.
Особам із депресією або низьким настроєм: Конструктивні поради можуть допомогти підняти настрій та сприяти виникненню позитивних емоцій.
Людям, що борються зі шкідливими звичками: Біосугестія може бути корисною для тих, хто намагається позбутися шкідливих звичок, як-от куріння або переїдання, шляхом позитивного впливу на свідомість.
Під час тренінгу
Тим, хто працює над саморозвитком: Біосугестія може бути ефективним інструментом для тих, хто прагне розвивати свою позитивну ментальну стійкість, самоповагу та віру у власні можливості.
Людям, які прагнуть покращити своє фізичне здоров’я через психологічні методи: Біосугестія може бути використана як доповнення до інших методів лікування для підтримки фізичного здоров’я, наприклад, для зменшення болю, поліпшення імунітету або емоційного стану.
Біосугестія не має обмежень за віком, статтю чи соціальним статусом. Вона може бути корисною для будь-якої людини, яка прагне зберегти або поліпшити своє психічне здоров’я та досягти вищого рівня життєвого задоволення.
Під час тренінгу
Як наголошує Яніна Василенко, практикувати біосугестію можуть навіть мами з маленькими діточками. Жодних вікових обмежень!
За словами Наталії Холецької, дитина отримує сеанс, скільки вона може витримати. А це за часом всього 18 хвилин. Після цього вона себе прекрасно почуває.
Отож біосугестія може бути корисною для широкого кола людей, які прагнуть покращити своє психічне та фізичне здоров’я, а також досягти позитивних змін у своєму житті.
Як проходять тренінги
Поглиблення в себе, розслаблення і відновлення психічного стану – це лише кілька з вагомих переваг тренінгів, які пропонують відомі психологи Яніна Василенко і Наталія Холецька. Відвідувачі зазнають цілого спектра емоційних та фізичних оновлень, які допомагають їм знайти гармонію зі своїм тілом і душею.
На початку тренінгу психологи встановлюють контакт із кожним учасником, дозволяючи їм вільно висловлювати свої думки, переживання та емоції. Цей етап допомагає створити атмосферу відкритості та довіри, у якій кожен може почувати себе комфортно.
Практикуючий психолог Яніна Василенко під час біосугестивної терапії
Опісля психологи пропонують учасникам поглиблене відновлення за допомогою біосугестивної терапії. Цей метод, у якому використовується спеціально розроблений аудіотрек (звучить голос Яніни Василенко), дозволяє людям розслабитися та відновити енергію. Під чутливим керівництвом психологів учасники занурюються у глибини свого психічного та емоційного стану, забуваючи про сторожові бар’єри.
Практикуючий психолог Наталія Холецька під час біосугестивної терапії
Під час цього процесу психологи обходять учасників, дотикаючись до них легкими рухами, що сприяє ще більшому поглибленню розслаблення та відчуття внутрішньої гармонії.
“Мій чоловік – військовий. У Наталі також чоловік військовий. Ми співпрацювали в одній сфері ще до біосугестивної терапії. Тому, кожен із нас природно переплітається із цим методом. Ми підсилюємо одна одну. Один психолог може вести групу, у якій максимум 10 осіб. Якщо їх більше, то це вже не ефективно. Оскільки кількість учасників постійно збільшується, люди мають потребу, то ми об’єднуємося, щоб зберегти терапевтичний ефект і надавати підтримку одна одній“, – розповідає Яніна Василенко.
Практикуючий психолог Яніна Василенко під час біосугестивної терапії
Весь цей досвід триває приблизно годину, а сам процес біосугестивної терапії – 18 хвилин. Тож це дозволяє навіть найзайнятішим людям віддати цей час собі та своєму оздоровленню. Біосугестивну терапію можна пройти як індивідуально, так й у групі. 8-10 сеансів вважається курсом, який бажано опанувати для повного відновлення. Можна й більше – це не буде завадою.
Наталія Холецька під час біосугестивної терапії
“Наш мозок і наше тіло здатні запам’ятовувати стан. І коли людина спробувала навіть із тренером, вона запам’ятовує це відчуття дуже добре. Пізніше, коли вона слухає цей сеанс сама – тіло все одно пам’ятатиме дотики, все одно буде згадувати цей стан і навіть може повертатися до нього. Це однаково ефективно!” – підкреслює Наталія Холецька, зосереджуючись на позитивному впливі.
Після сеансу біосугестивної терапії
Закріплюють приємну атмосферу дружнім спілкуванням за кавою, чаєм зі смаколиками. Кажуть, що відчуття після біосугестії – як побували на морі! Дихається легко, розправляються плечі, а голова – як соняшник – тягнеться до сонця.
“Я, як користувач цих сеансів, можу сказати, що дійсно ми постійно перебуваємо в напрузі. Часто люди втрачають можливість відпочивати, наприклад, сон – цей час, коли думки заспокоюються і можна відновити енергію. Але зараз такі стани, що ми навіть уві сні не можемо розслабитися, постійно обурені або переживаємо. Вміння заспокоїти свої думки, вміння відключитися, дати мозку перерву – це дуже ефективний спосіб відновлення ментального здоров’я. Але навчитися медитувати, контролювати дихання, відпускати думки, як це рекомендують, – це важко. Тому цей метод може служити прикладом того, як можна, принаймні на ці 18 хвилин, використовуючи музику або слухаючи повільний голос, дати мозку можливість відпочити”, – поділилася своїми враженнями менеджерка Яна Усатенко.
Після сеансу біосугестивної терапії
Бажаєте відпочивати, ніби на морі? Тоді приєднуйтеся до нашої спільноти та дізнайтеся, як біосугестивна терапія може полегшити ваш емоційний стан. Не відкладайте життя на потім – почніть зміни вже сьогодні з підтримкою досвідчених практикуючих психологів!