За Програмою медичних гарантій спеціалізовані медичні заклади Північного регіону, що надають екстрену та медичну допомогу при COVID-19, отримали понад 5,17 млрд грн. Загальна сума контрактів, що уклали 390 спеціалізованих медзакладів Полтавщини, Сумщини, Харківщини та Чернігівщини — з них 10 приватної форми власності, — понад 9,21 млрд грн.
Про це йшлося під час онлайн-брифінгу «Робота Програми медичних гарантій у Північному регіоні: що змінилося за 5 місяців для лікарів та пацієнтів».
У рамках Програми медичних гарантій, у Чернігівській області 75 закладів уклали договорів на суму 1,67 млрд грн (вже отримали понад 900 млн грн).
– Важливо чітко дотримуватися клінічного маршруту пацієнта з COVID-19 при госпіталізації до медичних закладів. Деякі лікарні перевантажені хворими на коронавірус, водночас інші -з невеликою кількістю пацієнтів. І це – відповідальність місцевої влади. Саме вона має забезпечити рівномірне навантаження на медичні заклади.
З 1 квітня близько 500 медичних закладів отримують фінансування від НСЗУ на відкладених умовах. З них 62 – у регіонах, якими опікується Північний міжрегіональний департамент. Ці лікарні зобов’язалися протягом шести місяців виконати усі вимоги НСЗУ, зокрема бути забезпеченими відповідним медобладнанням, кваліфікованими фахівцями. Цей термін спливає ЗО вересня.
Відповідно 1 жовтня ті заклади, які не виконали умови, не отримають оплати за пакетом, – каже директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
НСЗУ використовує кожну гривню, виділену на надання медичної допомоги, раціонально і на користь пацієнта. Щоб отримати спеціалізовану медичну допомогу безоплатно, потрібно мати направлення свого сімейного або лікуючого лікаря. Що ж до екстреної допомоги, то її пацієнту нададуть без направлення чи декларації з лікарем. Медичний заклад не має права відмовити у наданні медичної допомоги, якщо у пацієнта є електронне направлення.
Екстрену медичну допомогу можна отримати без направлення і без декларації. Якщо пацієнту безпідставно відмовляють у наданні медичної послуги або вимагають гроші за послуги, які оплачує НСЗУ за Програмою медичних гарантій, це є порушенням договору (між НСЗУ та закладом). У такому разі пацієнт може звернутися до контакт-центру НСЗУ 16-77 або залишити скаргу на сайіі НСЗУ, – уточнює директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.
Джерело: «Деснянка»