У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) було затверджено спроможну мережу медичних закладів у Чернігівській області. Ця мережа складається з п’яти надкластерних, шести кластерних та 13 загальних лікарень. Про це повідомив начальник Чернігівської обласної адміністрації В’ячеслав Чаус у своєму Телеграм-каналі.
До надкластерних лікарень входять Чернігівська обласна лікарня, Чернігівська обласна дитяча лікарня, Чернігівський медичний центр сучасної онкології, Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня та пологовий будинок міської ради Чернігова. Ці лікарні будуть максимально оснащені сучасним медичним обладнанням та надаватимуть широкий спектр послуг.
До кластерних лікарень входять Чернігівська міська лікарня №2, центральні районні лікарні Чернігова та Корюківки, Прилуцька центральна міська лікарня, Ніжинська центральна міська лікарня та Новгород-Сіверська центральна міська лікарня. Кожен район має мати одну кластерну лікарню для обслуговування приблизно 150 тисяч населення. Ці лікарні надаватимуть медичну допомогу в середньої та важкої складності випадках цілодобово.
У спроможну мережу також входять 13 загальних лікарень, де будуть надаватися базові та найпростіші медичні послуги для місцевої громади. Кожна із цих лікарень обслуговуватиме орієнтовно 40 тисяч осіб.
За планом Міністерства охорони здоров’я передбачається підсилити кадровий склад та надати пріоритетне обладнання тим лікарням, які увійшли до спроможної мережі. Щодо загальних лікарень, особлива увага була приділена тим, що розташовані на прикордонній території, таким як Городнянська, Ріпкинська, Сновська й Семенівська лікарні, оскільки вони мають стратегічне значення для обслуговування населення в цих районах.
За інформацією Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної адміністрації, медичні заклади області, які не увійшли до спроможної мережі, усе ж будуть і далі продовжувати свою роботу, і Національна служба здоров’я України укладатиме з ними контракти.
У спроможній мережі медичних закладів, яка містить понад 400 провідних лікарень в Україні, надаватиметься повний спектр медичної допомоги. Щодо інших медичних закладів, які не входять до цієї мережі, не має наміру їх закривати або ліквідовувати. Вони й надалі будуть фінансуватися за Програмою медичних гарантій. Єдина зміна для таких закладів полягатиме в тому, що пакети для надання медичної допомоги при інсультах та інфарктах стануть недоступними. Одночасно ці лікарні мають сконцентруватися на розвитку основних послуг для пацієнтів, зазначив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.
Фото: мережа