У Черкасах жінка з Чернігівщини в умовах війни народила трійню. Всі троє немовлят – хлопчики вагою понад два кілограми. Діти почуваються добре та перебувають у палаті з мамою, розповіла головна лікарка перинатального центру Наталія Лакуста. Розповідає Суспільне. Чернігів.
Мама малюків – Оксана Буц розповіла, що дати імена малюкам планує, коли повернеться у Прилуки, де на неї чекає чоловік та старший півторарічний син. Нині малюкам п’ять днів від народження.
Ці, що в мене на руках, то це ті, які нібито близнята, бо вони були у одній плаценті. Вага в них приблизно однакова – одного 2 200, іншого – 2 300.
Третього малюка допомагає доглядати акушерка Валентина Білоус.
“Він – найбільший, цей хлопчик. Два з половиною кілограмчики при народженні”.
Діти з’явились на світ шляхом планового кесаревого розтину, розповіла багатодітна мама Оксана Буц. Вона завчасно, на 31 тижні вагітності приїхала до перинатального центру.
“Оскільки я з Чернігова, а Чернігів заблокований і дороги туди заблоковані, Київ теж стояв заблокований в заторах, то вирішили в Черкасах народжувати. Бо був ще варіант – Полтава. Але там теж не дуже спокійно”, – розповіла жінка.
Головна лікарка перинатального центру Наталія Лакуста розповіла, що в операційній тоді задіяли дев’ятеро медпрацівників:
“Ну, це – трійня! Два були неонатологи, була акушерка, анестезіолог, два лікарі – хірурги, анестезистка, операційна медсестра і санітарка”.
За словами багатодітної мами, вдома в Прилуках її з дітьми чекає чоловік та старший син.
“Ми з чоловіком попередньо придумали вже деякі імена, але хочемо, щоб чоловік побачив вже їх наживо, не на фото, не по відео і вже визначимося тоді хто з них хто”, – поділилася Оксана.
Втім поки що мама малюків не розрізняє, пояснює – вони дуже схожі один на одного.
“Зараз вони всі троє схожі між собою, а вже потім будуть дорослішати і в кожного риси будуть свої, інакші. Індивідуальні будуть вимальовуватись, але зараз, поки маленькі, – то дуже схожі”.
Впоратися із трійнею пані Оксані допомагають акушерки та медичні сестри.
“Ми намагаємося мамі допомагати з годуванням, переодягти діток, поки якийсь час посидіти з ними, поки мамі в душ, в туалет потрібно сходити”, – розповіла акушерка Валентина Білоус.
Трійні в черкаському перинатальному центрі народжуються не щороку, пояснила головна лікарка Наталія Лакуста. Востаннє це було два роки тому. За час війни в цьому закладі народилося 444 дитини. Третина з них – з інших областей.
“Дуже багато жінок з Харкова, багато жінок з Києва народжують, жінки з Сум були в нас, з Чернігова, Чернігівської області. Тобто звідти, де йдуть чи йшли військові дії”.
У Черкаському перинатальному центрі побачили світ більше сотні немовлят, мами яких прибули з обстріляних чи окупованих територій України. Більшість із них повернуться додому, втім у їхніх свідоцтвах місцем народження буде записане місто Черкаси.